Górnicy kryptowalut wyprzedają swój sprzęt i co ciekawe, są oni w posiadaniu karty graficznych, o których istnieniu mało kto wiedział. Karta graficzna XFX Radeon RX 6700 XL to niespotykany dotąd model z trzema wentylatorami, który jakoś nigdy nie trafił na rynek.

6700xl1

Na etykiecie widzimy, ze jest to Radeon RX 6700 XL z 10 GB VRAM. W tym roku AMD wprowadziło na rynek konsumencki Radeona RX 6700 bez dopisku "XT" ale model z dopiskiem "XL" nigdy nie pojawił się w sklepach. Można przypuszczać, że modele te trafiały bezpośrednio do górników kryptowalut. Przykładowo Sapphire potwierdził i ma swojej ofercie Radeona RX 6700 bez "XT", natomiast w ofercie XFX próżno szukać takiego modelu.


Uchwycony na zdjęciach model wygląda też jak niestandardowy "składak". Na backplacie widnieje logo serii XFX pod nazwą "QICK", natomiast etykieta odnosi się do serii "SWFT". Są to dwie różne linie produktowe marki XFX.

Rx6700xl2

Obecnie Radeon RX 6700 naprawdę bardzo dobrze odnajduje się na rynku kart graficznych patrząc na jego wydajność oraz cenę. Szkoda, że model RX 6700 XL ominął rynek konsumencki, bo przy dzisiejszym zamieszaniu na rynku kart graficznych, może okazałby się on świetnym wyborem dla graczy z ograniczonym budżetem na zakup.

Jeżeli spotkasz na jakimś serwisie aukcyjnych model Radeon RX 6700 XL, to wiedz, że jest to karta pochodząca od górników kryptowalut, która była intensywnie wykorzystywana przy kopaniu.