Informacje archiwalne

Produkt o kodzie WD141KFGX został wycofany z oferty.

Oglądasz archiwalne informacje o produkcie, jego parametrach i cechach technicznych! Produkt nie jest dostępny ale poniższe informacje możesz potraktować jako swoistą bazę wiedzy technicznej. I nadal możesz linkować do tej karty produktu aby przywołać jego parametry techniczne.

Dysk WD Red Pro WD141KFGX 14TB sATA III 512MB

Dodaj swoją ocenę | kod: WD141KFGX

Opis Dysk WD Red Pro WD141KFGX 14TB sATA III 512MB

Rozwiązania Dla Małych I Średnich Firm - Dysk WD Red Pro jest przeznaczony do pracy w średnim lub dużym środowisku NAS z maksymalnie 24 kieszeniami obsługując zwiększone obciążenie. Udoskonal własne przedsiębiorstwo tak, aby Twoi pracownicy mogli w szybki i pewny sposób współdzielić pliki i tworzyć kopie zapasowe folderów oraz udostępniać efekty swojej pracy klientom.
Najważniejsze cechy
 • Interfejs SATA III o przepustowości 6 Gb/s.
 • Wsparcie dla natywnego kolejkowania zadań.
 • Maksymalna szybkość ciągłej transmisji 255 MB/s.
 • Bufor zapisu i odczytu o pojemności 512 MB.
 • Wsparcie dla technologii NASware 3.0.
 • Model WD141KFGX
 • Pojemność 12TB


Wd Red Pro Hdd 14tb

Wybierz odpowiedni dysk do serwerów NAS

Producenci dysków tworzą dedykowane serie dysków talerzowych, których przeznaczeniem jest ciągła praca w tego typu urządzeniach jak serwery NAS. Dyski w serwerach NAS pracują bardzo często 24h na dobę, 7 dni w tygodniu stąd cechują się one zwiększoną niezawodnością i trwałością oraz posiadają dodatkowe zabezpieczenia. Przed zakupem dysków twardych do serwera NAS warto sprawdzić oficjalną kompatybilność wybranych przez nas dysków z oficjalną listą producenta. To, że danego dysku nie znajdziecie na takiej liście, nie znaczy, że nie będzie on działał. Mimo wszystko naprawdę sugerujemy dobieranie dysków zgodnie z zalecaniami producentów serwerów NAS.

Dodatkowe ważne parametry dysków do serwerów NAS

 • POH (Power-On Hours) - to "bezpieczny" czas w godzinach, przez który urządzenie jest zasilane energią elektryczną. Najlepsze modele dysków oferują czas pracy na poziomie 9000 godzin. Przekroczenie wartości POH zwiększa ryzyko awarii dysku, także im wyższa wartość POH tym lepiej i bezpieczniej
 • MTBF - średni czas między awariami, to statystyka używana przez producentów do określania niezawodności dysku twardego. Im wyższy współczynnik tym mniejsze prawdopodobieństwo awarii, choć żaden z producentów nie może zagwarantować braku wystąpienia awarii
 • Workload Capability - jest to parametr podawany przez producentów, ile danych można zapisać na dysku w ciągu jednego roku i wyrażany jest on w TB. Im wyższa wartość tym większa gwarancja bezpieczeństwa, a najlepsze modele dysków do serwerów NAS oferują 550-560TB na rok, czyli kilkukrotnie więcej niż konsumenckie dyski twarde domowego użytku.
 • Funkcje producenta - każdy z producentów dodaje do swoich dysków własne firmowe usprawniania, które przekładają się oczywiście w jakiś sposób na jeszcze lepszą, stabilną i niezawodną pracę swoich produktów.

Przejmij kontrolę nad rosnącą ilością danych

Dyski WD Red Pro przeznaczone dla zaawansowanych użytkowników i średnich przedsiębiorstw borykających się ze stale rosnącą ilością danych zostały opracowane specjalnie z myślą o użyciu w systemach NAS z maksymalnie 24 dyskami. Opracowane do pracy ciągłej przy wysokim obciążeniu dyski WD Red Pro są doskonałe do archiwizowania, zapewniania bezpieczeństwa i udostępniania danych dużej liczbie użytkowników lub wielu aplikacjom wykorzystującym duże ilości danych.
Udoskonal własne przedsiębiorstwo, tak aby Twoi pracownicy mogli w szybki sposób współdzielić pliki, tworzyć kopie zapasowe folderów i błyskawicznie uzyskiwać dostęp do danych, korzystając z dysków w środowisku NAS.

Unikalna technologia NASware 3.0

Unikalna technologia oprogramowania sprzętowego NASware 3.0 zapewnia harmonijną integrację, doskonałą ochronę danych oraz optymalną wydajność systemów pracujących w wymagających środowiskach NAS. Wbudowany w każdy dysk twardy WD Red Pro, zaawansowany technologicznie system NASware 3.0 poprawia wydajność systemu pamięci masowej, zwiększa kompatybilność, integrację, możliwość aktualizacji i niezawodność

Stworzony dla optymalnej wydajności w środowiskach NAS

Dyski WD Red Pro z technologią NASware pozwalają uniknąć zgadywania podczas wyboru dysku. Dyski WD Red są zoptymalizowane dla systemów NAS, a nasz unikalny algorytm równoważy wydajność i niezawodność w środowiskach NAS i RAID. Jednym słowem WD Red Pro jest dyskiem o największej zgodności dostępnym dla systemów NAS. Nie wierz nam na słowo. Dyski WD Red Pro są rezultatem bliskiej współpracy dotyczącej technologii NAS oraz testów zgodności pozwalających zagwarantować zgodność z największą liczbą systemów NAS.

Wd Red Pro 14tb

Większa ochrona przed uderzeniem w kieszeni NAS

Dyski WD Red Pro są wyposażone w wieloosiowy czujnik wstrząsów, który automatycznie wykrywa nawet delikatne drgania. Technologia dynamicznego sterowania wysokością głowicy natychmiast dostosowuje położenie głowic zapisujących i odczytujących w celu ochrony danych. To połączenie technologii stanowi dodatkową ochronę dysków i poprawia ich niezawodność w dużych środowiskach NAS zawierających 24 dyski.

3D Active Balance Plus

Ulepszona technologia równoważenia dwupłaszczyznowego istotnie zwiększa ogólną wydajność i niezawodność napędu. Nieprawidłowo wyważone dyski twarde mogą w systemie wielodyskowym powodować nadmierne wibracje i hałas. Skutkuje to pogorszeniem funkcjonowania dysków i skróceniem ich żywotności.

Zapobieganie błędom podczas odzyskiwania danych

Dyski WD Red Pro skonstruowane specjalnie do środowisk RAID i NAS, są wyposażone w funkcję kontroli odzyskiwania danych po wystąpieniu błędu - jest ona składnikiem technologii NASware 3.0 i pomaga zapobiegać "wypadaniu" dysków z macierzy RAID.

Dlaczego warto wybrać dyski WD Red Pro do serwerów NAS?

W przypadku systemów NAS bardzo ważne jest, aby wybierać specjalnie do niego przeznaczone dyski twarde z funkcjami pomagającymi zabezpieczyć dane i zapewnić optymalną wydajność. Wybierając dysk twardy dla systemu NAS, warto rozważyć następujące kwestie:

 • Zgodność: W odróżnieniu od tradycyjnych dysków, te dyski zostały przetestowanie pod kątem zgodności z systemami NAS i optymalnej wydajności.
 • Niezawodność: dyski do komputerów stacjonarnych przeważnie nie są projektowane z myślą o pracy ciągłej, do której wykorzystywane są systemy NAS. Dyski twarde WD Red Pro do systemów NAS są testowane w trudnych warunkach charakterystycznych dla takiego środowiska.
 • Systemy odzyskiwania po wystąpieniu błędu: dyski twarde WD Red Pro NAS są wyposażone w system odzyskiwania po wystąpieniu błędu RAID, aby ułatwić zminimalizowanie liczby awarii w systemie NAS.
 • Ochrona przed zakłóceniami i drganiami: zaprojektowane do pracy samodzielnej dyski do komputerów stacjonarnych nie oferują wystarczającej ochrony przed drganiami i zakłóceniami, które występują w systemach wielodyskowych. Dyski WD Red Pro zostały stworzone specjalnie do systemów NAS z wieloma kieszeniami.

Rozszerzone testy dysków

Systemy NAS zawierające do 24 dysków to niezwykle wymagające środowiska generujące wibracje, ciepło i inne czynniki. Dlatego każdy dysk WD Red Pro przechodzi poszerzone testy cyklu termicznego pozwalające zagwarantować kontrolę wszystkich wyprodukowanych egzemplarzy z myślą o długim okresie bezawaryjnej eksploatacji.


Cechy produktu Dysk WD Red Pro WD141KFGX 14TB sATA III 512MB

Format3,5 cali
Pojemność14 TB
InterfejsSerial ATA III
Prędkość obrotowa7200 rpm
Pamięć Cache512 MB
Rodzaj zapisu magnetycznegoCMR
MTBF (godziny)1 000 000
Współczynnik obciążenia (TB/rok)300 TB
Wewnętrzna szybkość przesyłaniado 255 MB/s
Waga0,69 kg
Wymiary26,1 x 147 x 101,6 mm
Cykle ładowania/rozładowania600 000
Gwarancja producenta5 lat
ProducentWestern Digital
 

Dostępność w salonach


Centrala Mirków (magazyn wysyłkowy):
Kalisz:
Legnica:
Katowice:
Gliwice:
Bytom:
Poznań:
Opole:Dzwoń: 77 4536349Dzwoń: 77 4536349
Trzebnica:
 

Podobne produkty

Dodaj komentarz:Ocena:
                    Oficjalne odpowiedzi ProLine są oznaczone innym kolorem i ikoną  Zobacz regulamin komentarzyZasady umieszczania komentarzy
Wstecz  Góra Strony  
Copyright © 2002-2023 by ProLine.     Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zamknij / Close

Newsletter ProLine

Więcej o Newsletterze ProLine

Chcesz wiedzieć wszystko przed innymi?

Zapisz się do newslettera i nie pozwól, by coś cię ominęło!

Nie przegap żadnej promocji, zdobywaj kody rabatowe.

Otrzymuj informacje o okazjach i nowościach w ofercie.