Seasonic FOCUS GX-550 80Plus Gold 550W

Ocena: Ocena: 5.785.78 / 6 - 23 opinii | Producent: Seasonic | kod: FOCUS-GX-550 | Nr katalogowy: FOCUS GX-550 | Ean: 4711173874713

Opis Zasilacz Seasonic FOCUS GX-550 80Plus Gold 550W

Darmowy Transport za pomocą GLS, Paczkomatu i Paczki w Ruchu
Zasilacz FOCUS GX-550 to jednostka należąca do górnego segmentu cenowego portfolio firmy Seasonic. Zasilacz Focus Gold 550W charakteryzuje się w pełni odpinanym okablowaniem. Inżynierowie firmy Seasonic stworzyli całkowicie od postaw nową serię zasilaczy łączącą w sobie zaawansowane technologie opracowane przez lata intensywnej pracy. W rezultacie powstał zasilacz Seasonic FOCUS GX-550 o mocy 550W i sprawności potwierdzonej certyfikatem 80Plus Gold. Jeżeli szukasz zasilacza na lata, to jest to dobry wybór. Bogate okablowanie oferowane przez model GX 550W pozwala zamontować go w większości konfiguracji. Niezawodność serii Focus potwierdza 10 letnia gwarancja.
Najważniejsze cechy
 • Zabezpieczenia OPP / OVP / UVP / SCP / OCP / OTP
 • Najwyższa jakość wykonania potwierdzona 10 latami gwarancji
 • W pełni modularna konstrukcja
 • Potężna linia +12V o obciążalności 45A (540W)
 • Cichy i niezawodny wentylator 120mm z łożyskiem FDB
 • Zwarta konstrukcja o długości 140mm pasuje do każdej obudowy ATX
 • Wysoka sprawność potwierdzona potwierdzona certyfikatem 80Plus Gold
 • Zaawansowany układ hybrydowej pracy wentylatora S3FC
 • Topologia “full bridge” LLC oraz konwertery DC-DC
 • Podwójne PCB płytki z gniazdami przewodów dla stabilniejszych napięć
 • Usuniete kondensatory z przewodów dla łatwiejszego prowadzenia w obudowie
 • Dwa kable zasilające CPU i aż wtyczek 10 SATA
 • Zgodność środowiskowa: Energy Star, RoHS, WEEE, ErP Lot 6, REACH
 • Bezpieczeństwo i EMC: cTUVus, TUV, CB, CCC, BSMI, EAC, CE
 • Spełnia wymagania specyfikacji ATX 2.4
 • Wymiary 140 mm (D) x 150 mm (S) x 86 mm (W)
 • Seria Focus GX
 • Moc ciągła 550W

FOCUS PLUS GOLD a FOCUS GX

Seasonic FOCUS GX-550 to najnowsza wersja ultra cichych zasilaczy komputerowych z serii FOCUS, wyposażona w tryb pół pasywnej pracy. Zasilacze FOCUS GX spełniają wymagania nowej specyfikacji ATX 2.4 w celu zapewnienia kompatybilności z nowymi i nadchodzącymi procesorami. Zasilacz posiada odpinane płaskie okablowanie. Kod producenta FOCUS-GX-550. Od poprzednika odróżnia się dwuwarstwowym PCB na płytce ze gniazdami przewodów w zasilaczu co zapewnia niższe szumy i tętnienia napięć. Dodatkowo usunięto również kondensatorów z kabli zasilających co ułatwia ich prowadzenie w obudowie. Posiada również dwa przewody zasilające CPU dla najnowszych płyt głównych. Dodatkowo zapewniono lepszą kompatybilność z kartami graficznymi.

Logo zasilaczy Seasonic z serii Focus

Wysoka sprawność potwierdzona certyfikatem 80Plus Gold

Seasonic był prekursorem podwyższania sprawności zasilaczy komputerowych i pierwszą firmą, która zaprojektowała pierwszy na rynku zasilacz z certyfikatem 80Plus Gold. Od tamtego czasu Seasonic zaprezentował rodzinę popularnych zasilaczy G-Series, o dużym zakresie mocy oraz nienaganną wydajnością i sprawnością. Wysoka sprawność potwierdzona certyfikatem 80Plus Gold gwarantuje sprawność na poziomie 90%, 92% i 89% przy obciążeniu zasilacza wynoszącym odpowiednio 20%, 50%, 100%. Wyraźną zaletą zakupu zasilacza z certyfikatem 80Plus Gold jest fakt, że mniej energii ulega zmarnowaniu podczas konwersji energii, przekładając się na niższe koszty użytkowania komputera.
Zasilacz Seasonic FOCUS GX-550 80Plus Gold 550W

Kompaktowe wymiary zasilacza Seasonic FOCUS GX-550 80Plus Gold 550W

Dzięki swojej zaawansowanej konstrukcji nowa seria zasilaczy Seasonic Focus GX mieszczą się w niewielkiej obudowie o długości wynoszącej jedynie 140mm. Innowacyjna topologia elektroniki zasilaczy Focus GX zapewnia wysoką gęstość mocy, co przekłada się na małą objętość jego obudowy. Z tego powodu są to idealne zasilacze zarówno do dużych jak i małych obudów.

Niezawodne łożysko Fluid Dynamic Bearing (FDB)

Wentylatory o wysokiej wydajności stosowane w zasilaczu Seasonic FOCUS GX-550 80Plus Gold 550W wyposażone zostały w wytrzymałe i niezawodne łożyska FDB (Fluid Dynamic Bearing). Cechą charakterystyczną łożysk FDB jest wykorzystanie doskonałych właściwości absorbowania drgań i uderzeń przez olej. Są one niezwykle niezawodne i generują znacznie mniej hałasu, i ciepła niż łożyska kulkowe. Smarowanie powierzchni łożyska olejem zmniejsza tarcie i wibracje, a tym samym obniża całkowite zużycie energii. Dzięki niskiemu tarciu, cichej pracy i solidnej konstrukcji, ta niezawodna technologia wentylatora znacznie zwiększa jego żywotność.

Seasonic Focus Bearing Fdb

Zasada działania łożyska FDB w zasilaczach FOCUS GX

Kiedy trzpień wentylatora obraca się, olej pod wysokim ciśnieniem przemieszcza się wzdłuż rowków płaszcza łożyska, tworząc cienki film olejowy pomiędzy płaszczyznami tocznymi. Wraz ze wzrostem prędkości obrotowej wzrasta ciśnienie oleju podnosząc trzpień w łożysku. Rozwiązanie to zapewnia równe i płynne obracanie się łopatek wentylatora, redukując hałas. Nacięcia w kształcie jodełki pomagają kierować olej w prawidłową stronę i zapobiegają wyciekom oleju z łożyska. Poniższy rysunek przedstawia najważniejsze cechy wentylatorów FDB w zasilaczu Seasonic FOCUS GX-550.

Hybrydowa cicha kontrola obrotów F3FC

Pierwszy w branży, opatentowany, zaawansowany trój-fazowy system kontroli obrotów S3FC zapewnia optymalną równowagę między ciszą i chłodzeniem w zależności od obciążenia zasilacza komputerowego. Układ F3FC może pracować w trzech trybach: pasywnym, cichym i chłodzenia. W zależności od obciążenia elektronika zasilacza dba o to, aby zasilacz do 30% obciążenia pracował pasywnie, do 50% obciążenia pozostaje w trybie cichym, powyżej 50% zasilacz zwiększać obroty wentylatora w zależności od obciążenia.

Tryby Chłodzenia S3fc w zasilaczu Focus GX 550W

Zalety wykorzystania układu S3FC w Seasonic FOCUS GX-550

 • Obniżenie poziomu hałasu bez wzrostu temperatury
 • Wydłużona żywotność wentylatora dzięki mniejszej liczbie obrotów wentylatora
 • Optymalne rozpraszanie ciepła w każdych warunkach

Niedościgniona cisza podczas pracy w trybie pasywnym

Zasilacz Seasonic FOCUS GX-550 80Plus Gold 550W został wyposażony w przełącznik pozwalający na przełączenie trybu pracy systemu kontroli obrotów z S3FC (tryby: pasywny, cichy i chłodzenia) na S2FC (tryb cichy i chłodzenia). W przypadku systemów umieszczonych w obudowach o słabej wentylacji, wyłączenie pasywnego trybu pracy może pomóc nieco obniżyć temperaturę wewnątrz komputera.

Przycisk sterowania wentylatorem

Przycisk sterowania wentylatorem znajduje się z tyłu zasilacza FOCUS PLUS, obok wyłącznika zasilania. Zdjęcie tutaj pokazuje, jak wybrać różne tryby sterowania wentylatorem w zależności od potrzeb.

NIE NALEŻY naciskać przycisku, jeśli chcesz włączyć tryb bez wentylatora, co oznacza, że wentylator w zasilaczu nie będzie się obracał, gdy zasilacz będzie pod niewielkim obciążeniem. Naciśnij przycisk, jeśli chcesz, aby wentylator obracał się cały czas, nawet przy niższych obciążeniach.
Focus Px Gx Hybrid Button


Ścisła regulacja napięć

Zaawansowany układ stabilizacji zastosowany w zasilaczach Seasonic FOCUS GX-550 80Plus Gold 550W gwarantuje udoskonaloną stabilność napięć, zapewniając mniejsze wahania ich wartości niezależnie od obciążenia zasilacza. Przekłada się to na większą stabilność komputera i długowieczność zamontowanych w nim podzespołów.

Tight Voltage Regulation

Wnętrze zasilaczy wolne od przewodów

Inżynierowie Seasonic zaimplementowali w zasilaczach serii Focus Gold nowatorskie rozwiązanie zapewniające wyższą sprawność i lepszą stabilność oraz niezawodność. Zamiast tradycyjnych przewodów łączących PCB zasilacza i segment odpinanego okablowania z tyłu zasilacza, zasilacze FOCUS GX korzystają z dwuwarstwowej sztywnej miedzianej płyty PCB. Seria GX odróżnia się od wcześniejszych wersji dwuwarstwowym PCB na płytce ze gniazdami przewodów w zasilaczu co zapewnia niższe szumy i tętnienia napięć

Wnętrze zasilacza Seasonic FOCUS GX 550W

Dziesięć (10) lat gwarancji na zasilacze Focus GX 550W

Jako potwierdzenie najwyższej jakości i trwałości rozwiązań zastosowanych w zasilaczach komputerowych Seasonic Focus Gold, zostały one objęte dziesięcioma latami gwarancji.

Schemat okablowania zasilacza Seasonic FOCUS GX 550W

Seasonic Kable Focus Gx550


W opakowaniu znajdziesz

 • Zasilacz
 • Zestaw okablowania
 • Opaski Velcro
 • Opaski zaciskowe
 • Śrubki mocujące do zasilacza
 • Kabel zasilający 230V
 • Instrukcję
 • Tester zasilacza

Cechy produktu Zasilacz Seasonic FOCUS GX-550 80Plus Gold 550W

Moc550 W
StandardATX
Odpinane przewodyW pełni odpinane
Certyfikat sprawności80Plus Gold
Kolor obudowyCzarny
Ilość wentylatorów1
Średnica wentylatora120 mm
Układ PFCAktywny
PodświetlenieNie
Pasywna pracaCzęściowa
Liczba linii +12V1
Obciążalność linii +3.3V20 A
Obciążalność linii -12V0,3 A
Obciążalność linii +5Vsb3 A
Obciążalność linii +5V20 A
Obciążalność linii +12V145 A
Ilość wtyczek PCIe 8-pin (6+2)2
Ilość wtyczek SATA 15-pin10
Ilość wtyczek Molex 4-pin3
Ilość wtyczek CPU 8/4-Pin2
Ilość wtyczek MB 24/20-Pin1
Długość zasilacza140 mm
Gwarancja producenta120 miesięcy
ProducentSeasonic
 

Dostępność w salonach


Centrala Mirków (magazyn wysyłkowy):Brak towaruBrak towaru
Kalisz:Brak towaruBrak towaru
Legnica:Brak towaruBrak towaru
Katowice:Bliska wyczerpaniuBliska wyczerpaniu
Gliwice:Brak towaruBrak towaru
Bytom:Bliska wyczerpaniuBliska wyczerpaniu
Poznań:Brak towaruBrak towaru
Opole:Dzwoń: 77 4536349Dzwoń: 77 4536349
Trzebnica:Brak towaruBrak towaru
 

Podobne produkty


NazwaCenaRónicaStanOcena
Zasilacz Seasonic B12-BC-850 80Plus Bronze 850WZasilacz Seasonic B12-BC-850 80Plus Bronze 850W399,-10 zł drożejDuża ilośćDuża ilość 
Zasilacz Seasonic B12-BC-750 80Plus Bronze 750WZasilacz Seasonic B12-BC-750 80Plus Bronze 750W369,-20 zł taniejDuża ilośćDuża ilość 
Zasilacz Seasonic G12-GC-750 80Plus Gold 750WZasilacz Seasonic G12-GC-750 80Plus Gold 750W429,-40 zł drożejDuża ilośćDuża ilość 
Zasilacz be quiet! System Power 10 750W (BN329)Zasilacz be quiet! System Power 10 750W (BN329)348,-41 zł taniejŚrednia ilośćŚrednia ilość 
Zasilacz be quiet! Pure Power 11 700WZasilacz be quiet! Pure Power 11 700W440,-51 zł drożejBliska wyczerpaniuBliska wyczerpaniuOcena: 5
Zasilacz be quiet! System Power 9 600W CM 80Plus Bronze (BN302)Zasilacz be quiet! System Power 9 600W CM 80Plus Bronze (BN302)327,-62 zł taniejBliska wyczerpaniuBliska wyczerpaniu 
Zasilacz Seasonic B12-BC-650 80Plus Bronze 650WZasilacz Seasonic B12-BC-650 80Plus Bronze 650W319,-70 zł taniejDuża ilośćDuża ilość 


Bestsellery w kategorii: Zasilacze komputerowe

Towaru aktualnie brak na stanie magazynowym Centrali we Wrocławiu, w związku z czym realizacja zamówienia internetowego może ulec wydłużeniu. Sprawdź czy towar jest dostępny w naszych oddziałach (tylko w odbiorze osobistym), których stany magazynowe można sprawdzić powyżej pod opcją "Stany magazynowe".

Opinie, komentarzeZasilacz Seasonic FOCUS GX-550 80Plus Gold… - Recenzje, opinie i komentarze

Ocena: Ocena: 5.78 5.78 / 6 - 23 opinii
Sebix · ProblemBędzie dobry do Gigabyte RTX 2060 SUPER i ADM RYZEN 5 3600?
16 Marzec 2020 · Wysoka OCENA: 5Ocena: 6
Marcin Chrobak · ProLine@Sebix: Tak, poradzi sobie z łatwością.
16 Marzec 2020 · Wysoka OCENA: 5Ocena: 6
K. Owczarz · OpiniaOtrzymałem kilka dni temu od ProLine Focus GX w ramach RMA swojego zasilacza Focus Plus, więc mam teraz porównanie. GX to rewelacyjny zasilacz, opinii w necie jest już masa. Praktycznie same zalety Focus Plus Gold, bez jego bolączek dotyczących 2080Ti. Łatwiej też układa się kabelki w obudowie. Wentylator ma również nieco cichsze łożysko, jednak u mnie pracuje w trybie hybrydowym więc przez 90% działa pasywnie.
24 Marzec 2020 · Wysoka OCENA: 5Ocena: 6
Paweł · Odpowiedź@K. Owczarz: Co się stało z poprzednim zasilaczem? Mam taki sam (ver 550w) i muszę wysłać na RMA, bo cewki w nim piszczą.
4 Maj 2020 · Wysoka OCENA: 5Ocena: 6
UnnamedPlayer · OpiniaJednostka cicha (półpasywna do 50% obciążenia), z bardzo dobrą regulacją napięć, która jest wstanie zasilić znakomitą większość konfiguracji opartych o jedno GPU. Na chwilę obecną model ten nie ma konkurencji w tej kwocie zakupu. Warto nadmienić iż otrzymujemy zasilacz od producenta który wiedzie prym w tej dziedzinie. Jakość samą w sobie potwierdza 10 letni okres gwarancji. Opinia z forumpc.pl
Arnie · OpiniaZasilacz dotarł do mnie na następny dzień po zamówieniu. Bardzo prosta i wygodna instalacja dzięki płaskiemu okablowaniu. Sam zasilacz pracuje bardzo cicho. Napięć nawet nie chce mi się mierzyć po recenzji na ITH. Zapominam o zasilaczu :D Czas zbierać na SSD pod PCIe4.0 :F
8 Styczeń 2021 · Wysoka OCENA: 5Ocena: 6
HandyBit · OpiniaMój GX właśnie został zamontowany w kompiku. Zasila RTX 3070 + Ryzen 3600. Zasilacza nie słychać kompletnie, siedzi w Phanteks 719. Kable odpowiedniej długości. Polecam!
Benek · OpiniaJak zwykle brawa dla was drogi skl. za promowanie właściwie najlepszych zasilaczy na świecie dla użytkowników domowych!
Konrad · OpiniaŚwietnie wykonany zasilacz, pracuje bezgłośnie. Działa u mnie z RTX 3060 Ti oraz i5-8400. Błyskawiczna wysyłka ze strony sklepu.
11 Luty 2021 · Wysoka OCENA: 5Ocena: 6
Krzysztof · OpiniaPo otrzymaniu zasilacza hmmm kilka rzeczy nie zgadza się brak pokrowców na kable.Kable spakowane w dwa woreczki.Po testach będę wiedział co i jak bo mam corsaira rm550x.
26 Marzec 2021 · Wysoka OCENA: 5Ocena: 6
Marcin Chrobak · ProLine@Krzysztof: Pytałem o to w Seasonic - obecnie zasilacze nie posiadają pokrowców ze względu na brak tego materiału (są z niego produkowane środki ochrony osobistej.)
26 Marzec 2021 · Wysoka OCENA: 5Ocena: 6
Krzysztof Augustyniak · ProblemPo zakupie w opakowaniu brak testera i woreczków na kable .Kable spakowane w 2 worki foliowe.
26 Marzec 2021 · Wysoka OCENA: 4Ocena: 5
Kamil · OpiniaZasilacz kupiony w lutym, przed wystawieniem opinii chciałem nieco poczekać. Jakościowo Seasonic to najwyższa liga. Już same "duperele" takie jak spasowanie blach w zasilaczu, czy osadzenie modularnych złączam sprawiają że od razu wiemy, że ten producent nie beże jeńców. Kultura pracy w trybie ciągłej pracy wentylatora OK, jednak wentylator jest słyszalnych choć cichy.
W mojej konfiguracji, gdy wentylator w zasilaczu musi się włączyć to i tak jest zagłuszony przez RTX 3060 Ti. Cuda zaczynają się dopiero w trybie półpasywnym. Wtedy podczas normalnego korzystania z neta komputera po prostu nie słuchać (wszystko pracuje pasywnie). Wisienką na torcie 10 lat gwarancji.

Autorek · OpiniaSeasonic to najlepsze zasilacze i powinien to byc najwazniejszy element komputera bo dobry prad to dobry komp i brawa dla skle dla promowania tego
JackBlack · OpiniaZasilacz kupiony w obecnej promocji. Po przesiadce z SilentiumPC Vero L3 teraz dopiero wiem co znaczy cichy zasilacz. Polecam dla wszystkich cichofilów
4 Maj 2021 · Wysoka OCENA: 5Ocena: 6
Haydn · OpiniaZasilacz bardzo cichy, przy niewielkim obciążeniu niemalże bezgłośny. Teraz planuję dodać do niego customowe okablowanie ;d
3 Lipiec 2021 · Wysoka OCENA: 5Ocena: 6
Znawcca · OpiniaZnam się na zasilaczach i to najlepszy wybór za tę cenę. Pamiętajcie często zapominaną sprawę że najważniejsze w komputerze (który działa dzięki elektryczności) jest zasilacz, nie oszczędzajcie zatem na nim pieniędzy bo DOBRY PRĄD daje nam DOBRY KOMP. Brawa należa się dla wspaniałego sklepu P R O L I N E za to, żę nieustannie promuje tę dobrą praktykę w promowaniu najlepszych na świecie zasilaczy i daje najlepszą cenę w H E A D - SHOT na Seasonic
21 Lipiec 2021 · Wysoka OCENA: 5Ocena: 6
Kazmierz · ProblemPytanie: Czy ten zasilacz poradzi sobie z i9 11 generacji + GeForce RTX 3060 EAGLE OC 12GB GDDR6 ?
Proszę o Odpowiedz.

23 Lipiec 2021 · Wysoka OCENA: 4Ocena: 5
Marcin Chrobak · ProLine@Kazmierz: Wedle kalkulatora mocy zasilaczy https://seasonic.com/wattage-calculator model GX-550 poradzi sobie bez problemu z taką konfiguracją.
23 Lipiec 2021 · Wysoka OCENA: 5Ocena: 6
Kazmierz · OdpowiedźDziekuje panie Marcinie
23 Lipiec 2021 · Wysoka OCENA: 5Ocena: 6
Bogusław · OpiniaBardzo dobry zasilacz, bardzo cicha praca. Bardzo dobra cena w Proline, podsumowując super zasilacz.
Greg86 · OpiniaMój GX-550 działa w komputerze od czterech lat. Cały czas cicho i stabilnie. Pomimo swojej ceny, jest to dobry zakup ze względu na trwałość i niezawodność produktów Seasonic. Kupujesz raz i zapominasz o problemach z zasilaczami.
BrightDarkness · OpiniaBłyskawiczna wysyłka, zasilacz bardzo dobrze zabezpieczony wewnątrz fabrycznego kartonu. Bardzo gruba solidna blacha obudowy. Wentylator w zasilaczu jest cichy, ale jak na razie ani razu się nie włączył w trybie hybrydowym. Musiałem wymusić jego pracę przełącznikiem z tyłu obudowy aby posłuchać jak działa. Napięcia stabilne jak skała. Działa u mnie na i5-12600 z RTX 3060 Ti.

Dodaj kolejny komentarz:Ocena:
                    Oficjalne odpowiedzi ProLine są oznaczone innym kolorem i ikoną  Zobacz regulamin komentarzyZasady umieszczania komentarzy
Wstecz  Góra Strony  
Copyright © 2002-2023 by ProLine.     Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zamknij / Close

Newsletter ProLine

Więcej o Newsletterze ProLine

Chcesz wiedzieć wszystko przed innymi?

Zapisz się do newslettera i nie pozwól, by coś cię ominęło!

Nie przegap żadnej promocji, zdobywaj kody rabatowe.

Otrzymuj informacje o okazjach i nowościach w ofercie.