Strategia działań firmy AMD dotycząca równoczesnej sprzedaży procesorów AMD Ryzen i AMD FX

Nowe procesory AMD Ryzen są już widoczne na horyzoncie, zatem rodzi się pytanie: "Co dalej z procesorami AMD FX?" Procesory Ryzen, najnowszy produkt AMD, zmienią rynek procesorów na zawsze zwłaszcza, że stanowią świetny wybór dla graczy i zaawansowanych użytkowników. Ponieważ silny ekosystem jest już gotowy, procesor Ryzen ma szansę stać się jednym z najbardziej oczekiwanych i udanych produktów firmy AMD do tej pory?

Jaką rolę odgrywają obecnie na rynku procesory AMD FX? Procesory AMD FX będą współistnieć na rynku z procesorami Ryzen w 2017 roku, ponieważ rynek wciąż potrzebuje platform z pamięciami DDR3 wśród systemów z segmentu głównego i wydajnego.

W chwili obecnej procesory AMD FX oferują najwyższe częstotliwości taktowania ze wszystkich dostępnych obecnie procesorów do komputerów stacjonarnych oraz co najmniej dwukrotnie większą liczbę rdzeni niż porównywalne cenowo produkty konkurencji. Wszystkie procesory AMD FX posiadają odblokowany mnożnik, czego nie znajdziesz w produktach konkurencji, a co daje użytkownikom końcowym wiele możliwości konfigurowania stosunku pobieranej energii do wydajności dzięki oprogramowaniu AMD OverDrive.

Twórcy współczesnych gier zaczynają skupiać się na wykorzystywaniu interfejsów API niskiego poziomu i wykorzystywaniu większej liczby wątków, zatem strategia firmy AMD "więcej rdzeni w określonym przedziale cenowym" ma na celu zwiększyć konkurencyjność swoich procesorów dzięki większej wydajności w najnowszych i najbardziej popularnych grach dostępnych na rynku. Procesory AMD FX pozostają silną i istotną częścią oferty w planach AMD.

0 480 640 0 70 News Amd Ryzen Am4 1

Dodatkowo, możliwości procesorów wielordzeniowych wykorzystują twórcy gier i programiści, dzięki czemu procesory AMD FX nadal stanowią bardzo interesującą propozycję i dają większe możliwości ze względu na liczbę posiadanych rdzeni i wysoką częstotliwość taktowania.

Podsumujmy zatem znaczenie tych procesorów względem serii Ryzen. Jak wiadomo procesory Ryzen oferują wyższe częstotliwości taktowania, jednak procesory AMD FX nie są kierowane do tej samej grupy entuzjastów gier i zaawansowanych użytkowników. Procesory AMD Ryzen poszerzają obecną gamę procesorów AMD. Na zorganizowanych przez AMD wydarzeniach Path to Zen, New Horizon oraz na targach CES firma AMD udowodniła, że procesory Ryzen są w stanie dorównać, a nawet prześcignąć konkurencję w grach, aplikacjach dla zaawansowanych użytkowników oraz podczas rozgrywki z jednoczesnym transmitowaniem na żywo, a dzięki temu zainteresować entuzjastów gier oraz zaawansowanych użytkowników.
?Kto może być zainteresowany procesorami AMD FX?

Choć wielu integratorów systemów oraz majsterkowiczów czerpie przyjemność budując własne komputery na bazie najnowszych i najbardziej wydajnych komponentów, stanowią oni zaledwie jeden segment całego rynku stawiającego na wysoką wydajność.

Wielu klientów nadal poszukuje niezawodnego, mocnego i uniwersalnego procesora w atrakcyjnej cenie, a w takim przypadku trudno jest pokonać procesory AMD FX.

Niezależnie od tego, czy użytkownikami końcowymi są projektanci i programiści szukający procesora wielordzeniowego do pracy z najnowszymi programami graficznymi i maszynami wirtualnymi, czy też użytkownicy szukający wysokiej wydajności w grach, procesory AMD FX nadal stanowią niezwykle interesującą propozycję - zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że twórcy systemu HTC VIVE zalecają 8-rdzeniowy procesor AMD FX 8350 do obsługi technologii VR.
Podsumowując nasze rozważania na temat procesorów AMD FX chcemy powiedzieć, że na pewno nie znikną one z rynku jeszcze przez długi czas.

Jako jedne z najmocniejszych i najbardziej niezawodnych procesorów firmy AMD, procesory AMD FX nadal stanowią niezwykle ważną grupę produktów firmy AMD. Zapewniające wysoką wydajność w bardzo konkurecyjnej cenie procesory AMD Ryzen nie powinny być postrzegane jako konkurencja dla AMD FX, lecz uzupełnienie planowanej oferty AMD.

Dzięki poszerzeniu oferowanej gamy procesorów, AMD Ryzen i AMD FX oferują klientom większą możliwość wyboru zależnie od ich potrzeb i budżetu.