Firma Adobe wydała właśnie najnowszą wersję swojego programu Flash Player, oznaczoną numerkiem 14.0.0.145. Nowa wersja usuwającą poważną lukę bezpieczeństwa znajdującą się w dotychczasowych wersjach tego programu. Ze względu na dość duże zagrożenie producent zaleca wszystkim jak najszybsze dokonanie aktualizacji. Chodzi o lukę znaną jako "Rosetta Flash", dzięki której możliwy jest dostęp do danych z ciasteczek oraz przejęcie danych logowania do różnych serwisów internetowych.

Jej istnienie było już znane od jakiegoś czasu, jednak do tej pory jednak nikt nie wiedział, w jaki sposób można ją wykorzystać. Tymczasem jeden z inżynierów Google zajmujący się kwestiami bezpieczeństwa zdołał wykorzystać lukę przy pomocy spreparowanego pliku flash, opisując cały problem w sieci.

Taki plik cyberprzestępcy mogą umieścić na dowolnej stronie internetowej, uzyskując dostęp do niepowołanych danych, jeśli wersja Flash Playera zainstalowana zainstalowana na komputerze jest starsza niż 14.0.0.145.

Polecamy wszystkim czytelnikom upewnienie się, czy Flash Player został automatycznie zaktualizowany do najwyższej wersji, lub przeprowadzenie tego procesu ręcznie, za pomocą strony get.adobe.com/pl/flashplayer/