Fani gry byli podekscytowani, że dostają nowy, choć nieoficjalny dodatek do Wiedźmina 3 o nazwie A Night to Remember. Aktorzy głosowi i niektórzy inni obserwatorzy byli już mniej niż zachwyceni tym faktem. Moder nikich340 wykorzystał sztuczną inteligencję wyszkoloną na przemówieniu aktora głosowego Douga Cockle'a, aby wygenerować zupełnie nowe linie głosowe dla GeraltaModer stojący za projektem A Night to Remember wykorzystał oprogramowanie o nazwie CyberVoice do stworzenia nowych dialogów i linii głosowych dla Geralta. CyberVoice jest produktem firmy Mind Simulation Lab z siedzibą w Rosji, która również stoi za CyberMind, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do tworzenia cyfrowych osobowości dla postaci niegrywalnych (NPC), z którymi gracze wchodzą w interakcje.

"Jeśli to prawda, to po prostu boli" - napisał na Twitterze aktor głosowy w grach wideo Jay Britton. "Zastąpienie aktorów sztuczną inteligencją to nie tylko legalne pole minowe, ale całkowicie bezduszny wybór (...), dlaczego nie usunąć całej ludzkiej kreatywności z gier i użyć sztucznej inteligencji..." - dodał.

Firma Sonantic stworzyła, jak twierdzi, pierwsze modele głosu oparte na sztucznej inteligencji , które brzmią prawdziwie ludzko i są w stanie wyrazić "szeroki zakres złożonych ludzkich emocji, od strachu i smutku po radość i zaskoczenie". Sonantic twierdzi, że ich model AI oszczędza czas i pieniądze, unikając tradycyjnej logistyki produkcyjnej, jaką są studia,m rezerwacje, planowanie, podróże itp. Poniżej można dodatkowo obejrzeć, jak oraz dlaczego firma Obsidian Entertainment wykorzystuje sztuczną inteligencję do tworzenia głosu w grach.