W przeciwieństwie do Intela, AMD nie zamierza ograniczać kompatybilności swoich nowych układów do najnowszego Windowsa 10. Przedstawiciele marki poinformowali, że układy Ryzen zapewnią wsparcie również dla systemów Windows 7 oraz Windows 8.1.

Może to być mocny argument dla znacznej części użytkowników. Nie jest bowiem tajemnicą, że nie wszyscy są zagorzałymi fanami nowych okienek i wielu konsumentów niechętnie podchodzi do kwestii przesiadki ze starszych wersji swojego oprogramowania. Nowe procesory mogą więc wkraść się w ich łaski.

Należy jednak pamiętać, że istnieje możliwość, że Windows 7 nie będzie w stanie wykorzystać wszystkich możliwości Ryzenów, nawet pomimo pełnego wsparcia technicznego i sterowników. Mniejsze prawdopodobieństwo takiego problemu występuje w przypadku Windowsa 8.1.

Przypomnijmy, że sama "siódemka" kontroluje aktualnie ponad 40% komputerów użytkowanych obecnie przez konsumentów. Jest to ogromny rynek, który dla aktualnie produkowanych przez Intela Kaby Lake'ów pozostaje nieosiągalny, lub raczej zapomniany. Może się więc okazać, że dla AMD będzie to prawdziwy strzał w dziesiątkę.