Jak poinformował Evan Blass, dziennikarz, Android Nougat znany też jako Android N lub Android 7.0 zadebiutuje na rynku konsumenckim już w tym miesiącu! Blass podzielił się ze światem informacją za pośrednictwem Twittera. Niestety właściciele urządzeń Nexus 5 najprawdopodobniej nie otrzymają aktualizacji...

Według obietnic przedstawicieli Google najnowsza wersja flagowego systemu operacyjnego miała trafić na pierwsze urządzenia mobilne przed końcem lata. Wszystko wskazuje na to, że gigant dotrzyma słowa, choć jest to niespodzianka, ponieważ wcześniejsze wersje Androida pojawiały się zwykle na wiosnę, lub też jesienią. Tak czy inaczej, według znanego amerykańskiego dziennikarza system ma zostać oddany w ręce użytkowników wraz z najbliższą aktualizacją bezpieczeństwa.

Co ciekawe, dziennikarz zaznaczył w swoim wpisie, że użytkownicy smartfonów Nexus 5 nie otrzymają najnowszej odsłony systemu. Nie wiadomo jednak, czy mogą oni pożegnać się z nim definitywnie, czy też aktualizacja zostanie dla nich opublikowana w późniejszym terminie. Jeśli się tak nie stanie, będą oni zmuszeni zostać przy wersji Marshmallow, bądź też zdecydować się na nieoficjalną wersję przeznaczoną dla urządzeń rootowanych.