Firma Google niebawem ma udostępnić swoim klientom najnowszy system operacyjny Android Wear 5.1.1 dla smartwatchy. Zapowiedziano jednak, że aktualizacja będzie przeprowadzana stopniowo, dlatego niektóre urządzenia otrzymają nowy system dopiero za kilka tygodni. Nowe oprogramowanie wprowadzi obsługę WiFi, co pozwoli na połączenie zegarków z siecią i ich synchronizację ze smartfonami bez ciągłego wykorzystywania Bluetooth.

Google podaje jednak, że z łączności WiFi skorzystają tylko użytkownicy inteligentnych zegarków LG Watch Urbane, Motoroli Moto 360, Smartwatcha 3 od Sony oraz Samsunga Gear Live. Niestety lista wspieranych urządzeń jest cały czas bardzo skromna. Poza tym nowy system wprowadzi możliwość zmiany czcionek, obsługę obrazków emocji oraz nowe gesty (dostęp do kontaktów i aplikacji). Miłym dodatkiem jest również opcja, dzięki której ekran nie będzie wygaszany samoczynnie w czasie korzystania z wybranych programów.

Aktualizacja jest w trakcie wprowadzenia i niebawem zacznie pojawiać się na pierwszych zegarkach. Pozostaje nam czekać na nowy system.