Apple zajął pierwsze miejsce awansując z trzeciego pod względem zysku w rankingu Fortune Global 500. Oprócz tego Apple wspiął się na szóste miejsce z dwunastego pod względem generowania przychodów. Liczby są świetne i utrzymują rekordowe wyniki.

Applenews1
Apple uplasowało się w rankingu Fortune Global 500 z ponad 275 miliardów dolarów przychodu, z czego ponad 57 miliardów dolarów to zysk firmy. Chociaż nie duży, to nadal widoczny wzrost w porównaniu do zeszłorocznych przychodów w wysokości ponad 260 miliardów dolarów. Co więcej, firma zatrudnia obecnie o 10 tys. osób więcej niż w zeszłym roku, a łączna ich liczba sięga obecnie 147 tys. Według Fortune 500 Apple jest najbardziej dochodową firmą na świecie. Drugie miejsce zajmuje Saudi Aramco z 49,287 mld USD, za nim SoftBank z 47,053 mld USD oraz Industrial and Commercial Bank of China z 45,783 mld USD. Pod względem przychodów jedynymi firmami, które przewyższają Apple, są Walmart, State Grid, Amazon, China National Petroleum i Sinopec Group.

Pandemia stworzyła wyzwania i możliwości dla Apple. Prezes Tim Cook musiał zamknąć sklepy i wysłać inżynierów do domu. Jednak dzięki klientom Apple na całym świecie, pracującym i uczącym się w domu, sprzedaż iPadów i komputerów Macintosh osiągnęła najwyższy poziom w historii. Apple od 2013 roku w rankingu Fortune Global 500 radzi sobie bardzo dobrze. Co więcej, firma od ośmiu lat znajduje się zawsze w pierwszej piątce.