Według redaktorów serwisu DigiTimes Asus mierzy się aktualnie z problemem niepokojąco niskiej sprzedaży produkowanych przez siebie smartwatchów. Dziennikarze poinformowali właśnie o możliwości wycofania się producenta z rynku urządzeń noszonych.

ZenWatch, czyli rodzina smartwatchów od Asusa pojawiła się na rynku pod koniec roku 2014 i od tego czasu co rok powiększa się o nowych przedstawicieli. W listopadzie ubiegłego roku miała miejsce premiera edycji ZenWatch 3. Istnieje jednak wysokie prawdopodobieństwo, że edycji czwartej już się nie doczekamy... Sprzedaż gadżetów stanowi poważny problem dla firmy.

Jeśli wierzyć źródłom DigiTimes, Asus sprzedaje obecnie około 5 tysięcy urządzeń miesięcznie. Nie trzeba porównywać tych liczb z konkurencją żeby stwierdzić, że to naprawdę kiepski wynik, jednak pozwolimy sobie przypomniejć, że firma Apple w ciągu ostatniego roku sprzedała ich 7 milionów. Powiedzieć więc, że producentów dzieli pod tym względem duża przepaść, to nie powiedzieć nic.

Nie ma się więc co dziwić, że firma poważnie rozważa odejście od tego projektu. Należy jednak zauważyć, że problem ma swoje korzenie dużo głębiej, a problemy z zainteresowaniem klientów przeżywa aktualnie większość urządzeń bazujących na Androidzie. Sytuacja ta zdążyła już doprowadzić do wycofania się z segmentu marek takich jak Motorola.