Chińskie ograniczenia dotyczące kopania kryptowalut nadal się rozprzestrzeniają. CoinDesk poinformował, że władze w prowincjach Anhui, Gansu i Henan nakazały zamknięcie lokalnych kopali wydobywczych kryptowaluty z powodu polityki rządu centralnego.

Chinybitcoin

Pierwszą motywacją za zamykaniem kopalni kryptowalut, to to, żeChiny mają nadzieję, że w ciągu pięciu lat będą neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla, a zamknięcie kopalni kryptowalut to szybki sposób na zmniejszenie zużycia energii - przynajmniej w krótkim okresie. Druga motywacja ma charakter finansowy. Ludowy Bank Chin powiedział w czerwcu, że kryptowaluty "zakłócają normalny porządek gospodarczy i finansowy, niosą ze sobą ryzyko nielegalnej i przestępczej działalności, takiej jak nielegalny transgraniczny transfer aktywów i pranie pieniędzy, oraz poważnie naruszają bezpieczeństwo mienia ludzi."

W ciągu ostatnich kilku miesięcy Chiny aktywnie zamykały kopalnie kryptowalut. Mongolia Wewnętrzna była jednym z pierwszych regionów, które rozprawiły się z wydobywaniem kryptowaluty, a następnie dołączyły do niej prowincje Qinghai i Xinjiang, i wkrótce potem prowincja Syczuan. Te ograniczenia miały ogromny wpływ na rynek kryptowalut. Cena BTC wynosząca w kwietniu około 64 000 dolarów spadła do 32 000 USD. Oczywiście chińskie restrykcje nie mogą ponosić całej winy za ten spadek, ale mimo to odegrały w tym znaczącą rolę.

Obecnie w całych Chinach zamyka się coraz więcej kopalni krytpowalut. W tym tempie wydaje się, że kwestią czasu jest to, aż wszystkie prowincje kraju podążą za siedmioma regionami, które pozamykały kopalnie na swoim terenie.