Chiński rząd ogłosił nowe, surowe limity dotyczące tego, ile nieletni poniżej 18 roku życia mogą grać w gry wideo online, zmuszając przy tym niektórych twórców platform do gier do ograniczenia dostępności do zaledwie trzech godzin tygodniowo.

Chiny

Zasady, opublikowane 30 sierpnia przez Narodową Administrację Prasy i Publikacji (NPPA), zmuszają programistów w tym również globalnego giganta technologicznego TENCENT- do ograniczenia gier online dla nieletnich. To po tym, jak w 2019 roku Chiny ograniczyły gry dla dzieci poniżej 18 roku życia do zaledwie 1,5 godziny dziennie.

Nie jest do końca pewne, czy nowo nałożone zasady dotyczące gier online będą miały jakikolwiek wpływ na dostępność gier offline dla jednego gracza również dla osób poniżej 18 roku życia. Jest to na pewno trudny orzech do zgryzienia dla dzieci w Chinach, które zgodnie z zapowiedziami spędzają obecnie na grach znacznie więcej niż trzy godziny tygodniowo. Ale dla NPPA jest to sposób na dbanie o ich najlepszy interes. W zeszłym miesiącu artykuł opublikowany przez państwowe media posunął się nawet do opisania uzależnienia od gier jako "duchowego opium", co zostało później usunięte.

Wprowadzony zostanie również system weryfikacji prawdziwego nazwiska, aby zapewnić ograniczenie dostępu dla nieletnich. Wszystkie gry online muszą również łączyć się z państwowym systemem przeciwdziałania uzależnieniom. Rodzice i nauczyciele są również proszeni o pomoc w walce z uzależnieniem od gier. Nic dziwnego, że represje spowodowały spadek wartości chińskich akcji gier.

To orzeczenie jest najsurowsze do tej pory i zasadniczo zlikwiduje większość wydatków nieletnich, które, jak zauważamy, były już bardzo niskie- powiedział analityk Bloomberg.
A Wy co o tym myślicie?