Creative Sound Blaster JAM to bezprzewodowy, nauszny zestaw słuchawkowy, pomocny w treningach sportowych. JAM wyposażony jest w technologie Bluetooth 4.1 i NFC (Near Field Communication), umożliwiającą łatwe parowanie i odtwarzanie.

Wbudowany akumulator zapewnia nawet 12 godzin bezprzewodowego słuchania muzyki, która nawet przy prawie rozładowanej baterii, będzie odtwarzana bez strat jakości. Bezprzewodowy zestaw słuchawkowy Sound Blaster JAM posiada bardzo prosty w użyciu panel sterowania, który opanujemy za pomocą jednej ręki. Gdy w trakcie słuchania muzyki, konieczne jest odebranie połączenia, wystarczy jedno wciśnięcie przycisku na słuchawkach, aby rozpocząć rozmowę. Wciskając ponownie, wrócimy do słuchania muzyki od miejsca, gdzie została ona zatrzymana.

Jakość rozmów zapewnia mikrofon wielokierunkowy. Wartym uwagi punktem jest przycisk wzmocnienia basów. Do tego wszystkiego dochodzi komfort samego noszenia zestawu słuchawkowego. Ultra lekki, świetnie dopasowuje się do kształtu głowy, trzymając się stabilnie, z kolei grube piankowe poduszki nauszne zostały zaprojektowane tak, aby skupić się tylko na muzyce zapominając, że ma się na sobie słuchawki.

Zestaw słuchawkowy Creative Sound Blaster JAM został wyceniony na 199 złotych