Plextor, uznany producentów dysków SSD poinformował o dostępności nowej wersji narzędzia PlexTurbo - wydania z numerem 3.0. Najciekawszą nowością w tej odsłonie narzędzia jest zapewnienie kompatybilności z systemem Windows 10 - zarówno 32-, jak i 64-bitowej.

Jak działa PlexTurbo? Narzędzie pozwala na wykorzystanie pamięci operacyjnej RAM jako bufora dla dysku SSD i w ten sposób umożliwia wydłużenie jego żywotności. PlexTurbo 3.0 jest w stanie wykorzystać w roli bufora od 1 GB do 16 GB pamięci RAM (w zależności od modelu napędu SSD). Użytkownik ma pełną kontrolę nad działaniem oprogramowania, dzięki dedykowanej aplikacji PlexTurbo Viewer. Obecna generacja technologii PlexTurbo wspiera również konfiguracje sprzętowe z więcej niż jednym dyskiem SSD.

PlexTurbo jest bezpłatnym narzędziem dla użytkowników dysków SSD producenta i współpracuje z następującymi modelami napędów: M6V, M6S, M6 PRO, M6e oraz M6e BK. PlexTurbo można pobrać ze strony: plextor.com.

Pamiętajmy, że dyski SSD mają określoną żywotność na podstawie liczby operacji zapisu danych. Dzięki PlexTurbo czas ten można wydłużyć poprzez zredukowanie zbędnych cyklów zapisu na dyskach SSD.