W 1987 r. firma Kingston wprowadziła na rynek pierwszy produkt. Założyciele firmy, John Tu i David Sun, w momencie poważnego niedoboru montowanych powierzchniowo układów pamięci zaprezentowali moduł, który zmienił definicję standardów branżowych na wiele lat. Kingston
Filozofia marki "Kingston jest z Tobą"
Dzisiaj jesteśmy światowym liderem w dziedzinie rozwiązań technologicznych i produkcji urządzeń pamięci, ale nigdy nie straciliśmy z oczu naszej filozofii biznesowej polegającej na docenianiu naszych pracowników, klientów i dostawców. Inicjatywa "Kingston jest z Tobą" podkreśla naszą obecność w sercach i życiu klientów i pozycjonuje markę Kingston jaką tę, która pomaga i zapewnia korzyści w wielu aspektach życia i działalności biznesowej. Często jesteśmy w miejscach, w których się nas nie spodziewasz.
Wprowadzenie do technologii SSD: NVMe, SATA, M.2
NVMe (Non-Volatile Memory Express) jest interfejsem komunikacyjnym i sterownikiem, który definiuje zestaw poleceń i zestaw funkcji dla dysków SSD opartych na interfejsie PCI. Zastosowany w szerokiej gamie systemów korporacyjnych i klienckich zwiększa ich wydajność i interoperacyjność. Technologia NVMe powstała specjalnie z myślą o dyskach SSD. Umożliwia ona komunikację pomiędzy interfejsem urządzenia przechowującego dane (dysku SSD) i procesorem systemu z wykorzystaniem gniazd PCIe, niezależnie od formatu tego urządzenia. Zadania wejścia/wyjścia wykonywane przy wykorzystaniu sterowników NVMe rozpoczynają się szybciej, umożliwiają przenoszenie większej ilości danych i kończą się szybciej niż w przypadku starszych modeli pamięci masowej wykorzystujących starsze sterowniki, takie jak AHCI (Advanced Host Controller Interface) używane w dyskach SSD SATA. Ponieważ format NVMe został zaprojektowany specjalnie dla dysków SSD, staje się on nowym standardem branżowym zarówno w przypadku serwerów w centrach danych, jak i urządzeń klienckich, takich jak laptopy, komputery stacjonarne, a nawet konsole do gier nowej generacji. Technologia NVMe jest dostępna w wielu wariantach, takich jak gniazdo karty PCIe, M.2 i U.2. Niektóre dyski SSD, które korzystają z gniazd SATA, PCIe i M.2, to dyski typu AHCI a nie NVMe. Natomiast U.2 jest formatem, który korzysta wyłącznie z protokołu NVMe. Prezentowana infografika pomaga zrozumieć formaty dysków SSD, protokoły w nich zastosowane i różnice w wydajności.
KimgstonRkingston4FfgvbggfbTggtryryEtgererTtygyFtrtrttr