Elektryczny F-150 Forda ma szansę zmienić cały rynek pojazdów elektrycznych. Z pewnością pojazd wygląda jak F-150 ale pod maską kryją się wielkie zmiany.

Ford

Ford zaprezentował swój całkowicie elektryczny pickup F-150 Lightning, pojazd o znanej konstrukcji. Lightning może pokonać 230 mil na jednym zasilaniu bateryjnym i to wszystko w bazowym modelu za około 40 tysięcy dolarów. W wersji o zwiększonym zasięgu może pokonać 300 mil i kosztuje w granicach 55 tys dolarów.

Jest to iteracyjne podejście do wypróbowanego i prawdziwego projektu, jednak to przełomowy moment w historii pojazdów elektrycznych, przynajmniej w Stanach Zjednoczonych, ponieważ auta z serii F należą do najlepiej sprzedających się pojazdów w kraju od ponad 40 lat. W rzeczywistości, cena podstawowego modelu Lightning może spaść nawet poniżej kosztu jego odpowiednika z silnikiem spalinowym.

F-150 Lightning wkracza na rynek. Tesla od lat podkręca swój Cybertruck, który ma się ukazać za jakiś czas w tym roku. General Motors zaprezentował również 2022 Hummer EV , bestię o wadze 4082.336 kg, wyposażoną w gigantyczną baterię i imponującą specyfikację .

F-150 Lightning ma odnowione wnętrze z 15,5-calowym ekranem dotykowym pośrodku deski rozdzielczej. Obszerny bagażnik z przodu, może pomieścić ogromny ładunek. Pojazd może nawet dostarczyć prąd do domu w sytuacjach awaryjnych, tak jak pojazd Tesla w połączeniu z firmowym Powerwall.

Jednak nie wszystko będzie przebiegać płynnie dla Forda. Przede wszystkim amerykańska infrastruktura ładowania pojazdów elektrycznych, szczególnie jeśli chodzi o pojazdy elektryczne inne niż Tesla, jest w złym stanie, z ograniczonym zasięgiem na obszarach wiejskich. Oznacza to że kwestia niepokoju związanego z zasięgiem jest głównym powodem dla którego wiele konsumentów nadal wybiera silniki spalinowe zamiast pojazdów elektrycznych, nadal będzie odgrywać rolę.

To może wkrótce się zmienić, po znacznych inwestycjach o wsparciu ze strony Joe Bidena, aby uzyskać infrastrukturę do ładowania i produkcję pojazdów elektrycznych w USA tam, gdzie ma być w 2021 roku.

Podsumowując, kraj jest prawie gotowy na w pełni elektryczny F-150.

Te auto jest szybkie
- powiedział Biden po radosnej przejażdżce F-150 Lightning.