Firefox Hello to komunikator w przeglądarce, który nawet nie wymaga założenia konta, by nawiązywać rozmowy. Ponadto do Firefoksa wprowadzono funkcję wygodnego udostępniania treści w serwisach społecznościowych.

Firefox Hello


Mozilla wprowadziła do przeglądarki Firefox dwie godne odnotowania nowości. Pierwszą z nich jest Firefox Hello, czyli komunikator do rozmów wideo i głosowych, który jest wbudowany w przeglądarkę. Istotną cechą tego komunikatora jest łatwość nawiązywania połączenia. Można to zrobić, nawet nie mając konta Firefox Account.

Aby nawiązać połączenie, wystarczy wcisnąć przycisk Hello, który wygląda tak: Przycisk Hello. Przeglądarka wyświetli wówczas informację z adresem rozmowy. Adres należy wysłać osobie, z którą chcemy rozmawiać. Czekając na połączenie, można swobodnie przeglądać sieć. Gdy rozmówca się połączy, ikona Hello zmieni kolor na niebieski, a użytkownik usłyszy dźwięk powiadomienia.

Co ważne, nasz rozmówca nie musi mieć Firefoksa. Może korzystać z Chrome lub Opery.

Użytkownik może utworzyć wiele rozmów i nadać im różne nazwy. Dzięki temu można stale łączyć się ze znajomymi bez potrzeby tworzenia nowych odnośników.

Przycisk Hello można znaleźć w menu albo na pasku narzędzi. Jeśli go tam nie ma, należy w menu wybrać opcję Dostosuj i znaleźć przycisk Hello w dodatkowych funkcjach i opcjach. Mozilla zapowiada, że w najbliższych tygodniach Firefox Hello pojawi się w prawym górnym rogu przeglądarki Firefox.

Konto Firefox Account nie jest potrzebne, ale gdy obie strony rozmowy je posiadają, mogą do siebie dzwonić bezpośrednio z przeglądarki.

Łatwiejsze udostępnianie w Firefoksie


Firefox został też zintegrowany z usługami społecznościowymi. Dzięki temu można udostępnić link na Facebooku, Twitterze albo innym ulubionym serwisie, bez potrzeby opuszczania aktualnie przeglądanej strony. Wystarczy kliknąć ikonkę udostępniania (przedstawiającą papierowy samolocik) i wówczas pojawi się "dymek" umożliwiający stworzenie wpisu i wysłanie go. Firefox sam doda do wpisu link aktualnie przeglądanej strony.

Ta funkcja wymaga wcześniejszej aktywacji na stronie activations.mozilla.org. Obsługiwane usługi społecznościowe to m.in. Facebook, Twitter, Tumblr, LinkedIn oraz Google+.

[Marcin Maj]