Podano nowe informacje na temat kart mobilnych Nvidii z procesorem Maxwell. Wynika z nich, że flagowy produkt, czyli GeForce GTX 980M pojawi się już w październiku tego roku. To ten sam okres, kiedy debiutować mają karty graficznej Maxwell dla komputerów stacjonarnych.

Niestety nie wiemy jeszcze czy rdzeń karty GeForce GTX 980M będzie wykonany w 28 czy może już 20 nm procesie produkcji. Wiele wskazuje jednak, że będzie to mobilna wersja rdzenia GM204. Niedawno mówiło się wiele, że Zielonii chcą wprowadzić do swojej oferty karty graficzne GeForce GTX 870MX z procesorami wykonanymi w 20 nm procesie litograficznym, jednak ze względu na problemy z wdrożeniem produkcji masowej zrezygnowano z tego. Pełna oferta w której skład wejdą urządzenia: GeForce GT 940M, GT 950M, GTX 960M, GTX 970M, GTX 975M oraz GTX 980M, powinna pojawić się trochę później. Tylko termin premiery tego ostatniego znany jest nam bliżej.

Wiele wskazuje na to, że dzięki nowej architekturze Maxwell drugiej generacji osiągniemy znaczące wzrosty wydajności i poprawę sprawności energetycznej.