Android Wear jest nową platformą, która nadal wymaga wprowadzenia wielu poprawek. Jeżeli posiadamy smartwatch z systemem Google, to jego używanie ma tylko sens w przypadku kiedy mam przy sobie także smartfona. Najnowsza aktualizacja ma to jednak zmienić.

Dzięki nowemu oprogramowaniu zegarek otrzyma wsparcie dla GPSu, które pozwoli w Wear śledzić dystans, trasę, prędkość czy wysokość i to bez wsparcia ze strony smartfonu. Taka funkcja przyda się zwolennikom sportów, którzy chcą ograniczyć noszone gadżety przy sobie. Żeby jednak cieszyć się taką funkcją wymagane będzie posiadanie GPSu wbudowanego w sam zegarek. Takowe oczywiście są dostępne. Drugą nowością ma być Direct Bluetooth, które pozwoli na parowanie słuchawek Bluetooth z inteligentnym zegarkiem. Dzięki temu mamy mieć możliwość przechowywać muzykę w zegarku i odtwarzać piosenki kiedy nie będzie w pobliżu naszego telefonu.

W sklepie Google Play są już dziesiątki tysięcy aplikacji zgodnych z platformą Wear, co jest nie lada sukcesem jak na 4-miesięczny system.