Obóz Nvidii zapowiedział własnie swoją najnowszą usługę, GeForce Now, dzięki której na każdym, nawet najsłabszym sprzęcie będziemy mogli grać w najnowsze gry komputerowe ciesząc się detalami zarezerwowanymi do tej pory dla posiadaczy najlepszych podzespołów.

Do korzystania z GeForce Now wymagana będzie jakakolwiek karta graficzna GeForce... i to właściwie tyle. Jak to działa? Wyobraźcie sobie, że wszystkie bebechy swojego komputera trzymacie w chmurze. Na zewnętrznych serwerach gra jest przetwarzana tak, aby na Wasz monitor trafił strumieniowo przesyłany obraz z rozgrywki. Przypomina to klasyczny streaming, z tym, że oczywiście zyskujemy kluczową możliwość sterowania.

Za pośrednictwem Nvidia GeForce Now dostęp do najnowszych gier w świetnej rozdzielczości i wysokich detalach zyskają więc posiadacze budżetowych komputerów stacjonarnych, czy też nawet podstawowych, domowych laptopów! Twórcy podkreślają, że wszystko zostało zoptymalizowane tak, aby ograniczyć do minimum opóźnienia związane z transmisją informacji z naszych klawiatur i myszy aż do zwrotnego obrazu wideo.

GeForce Now nie będzie jednak niestety tanie. Za 20 godzin rozgrywki przyjdzie zapłacić 25 dolarów. Rozwiązanie zostanie oddane w ręce graczy w marcu.