Platforma przeznaczona do transakcji kryptowalutami, The Poly Network została zhakowana przez kogoś, kto zarobił na tym ponad 600 milionów dolarów - czyli ponad pół miliarda dolarów. Poly Network dotarło do włamywacza za pomocą tweeta , prosząc o zwrot skradzionych kryptowalut. O dziwo, prośba podziałała i od środy haker zwrócił około 258 milionów dolarów w skradzionych kryptowalutach

Bitocin

,, Myślę, że to pokazuje, że nawet jeśli możesz ukraść kryptowaluty, ich pranie i wypłata jest niezwykle trudne ze względu na przejrzystość łańcucha bloków i wykorzystanie analityki blockchain'' - powiedział Tom Robinson, naukowiec firmy Elliptic zajmującej się analizą blockchain. W tym przypadku haker doszedł do wniosku, że najbezpieczniejszą opcją jest po prostu zwrot skradzionych aktywów"

Haker zostawił sobie póki co Ethereum wyceniane na 269 mln dolarów i 84 mln dol w kryptowalucie Polygon. Mało tego, w zorganizowanym przez niego Q&A napisał, że zwrócił część skradzionego łupu ponieważ nie jest on zainteresowany pieniędzmi.