HP red to tajemnicze urządzenie wyposażone w wyświetlacz o przekątnej szesnastu cali, pracujące pod kontrolą systemu Google Android, a także napędzane przez układ ARM.

HP Red to według danych z GFXBench 16-calowy tablet (lub komputer All in one), który wyświetla obraz o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli. Jednostką główną jest 4-rdzeniowy Snapdragon 800 o taktowaniu 2,22 GHz, wspierany przez układ graficzny Adreno 330 oraz 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Poza tym znajdziemy w nim również 16 GB pamięci wbudowanej, 8 MP aparat tylny i 2 MP aparat przedni oraz Androida 4.4 KitKat.

Do tej pory wszystko wskazuje na to, że mamy po prostu do czynienia z kolejnym smartfonem lub tabletem, jednak popularny program do testów odnotował także wyświetlacz w rozmiarze 16 cali i rozdzielczości 2048x1536 pikseli, co nieco komplikuje sprawę.

HP Red może więc być bardzo dużym tabletem, hybrydą lub też komputerem typu AiO, jednak tę ostatnią teorię zdaje się nieco wykluczać zastosowanie takich sensorów, jak barometr, kompas, akcelerometr, krokomierz, czujnik zbliżeniowy, a także wsparcie dla NFC oraz GPS.