Na rynku pojawił się 8-calowy Huawei Honor Tablet, który wyróżnia się modemem 3G HSPA+. Swoimi gabarytami przypomina on większego smartfona, dlatego odbieranie rozmów i pisanie SMSów nie jest bardzo niewygodne.

Honor Tablet charakteryzuje się ekranem o wspomnianych 8-calach i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. W obudowie ulokowano procesor Snapdragon 200 o taktowaniu 1,2 GHz, wsparty 1 GB pamięci RAM. Dla użytkownika przewidziano 16 GB pamięci wewnętrznej, a do zdjęć aparat o matrycy 5 Mpix.

Na wszelkiego rodzaju dane oraz aplikacje producent zarezerwował 16 GB wewnętrznej pamięci oraz czytnik kart microSD. Wyposażenie Huawei Honor Tablet obejmuje również: 5-megapikselowy aparat główny, kamerę dedykowaną wideo połączeniom o matrycy 3 Mpx, modem 3G HSPA+ wspierający transmisję danych z prędkością do 42 Mpbs, a także akumulator o pojemności 4800 mAh.

Przedsprzedaż rozpoczęła się już w Malezji, gdzie Huawei Honor Tablet kosztuje obecnie około 185 dolarów. Jego premiera zapowiedziana jest na 29 listopada.