Huawei oraz Omlet nawiązują partnerstwo, którego celem jest dostarczenie otwartej platformy społecznościowej, zapewniając użytkownikom swobodne czatowanie oraz dzielenie się zdjęciami bez utraty praw własności, jeśli zdecydują się na ich udostępnienie.

Aby chronić prywatność użytkowników, wszystkie zdjęcia oraz dane są udostępniane w czasie rzeczywistym w trakcie użytkowania aplikacji Omlet. Użytkownicy mają pełną kontrolę nad swoimi danymi - aplikacja pozwala im zdecydować, gdzie chcą przechowywać swoje dane i z jakich usług ku temu przeznaczonym korzystać; mogą to być takie rozwiązania sieciowe jak: Box, Dropbox lub Baidu Cloud. Partnerstwo będzie miało również swój wpływ na działania Huawei w obszarze mediów społecznościowych, które staną się bardziej płynne i łatwiejsze w obsłudze. Użytkownicy będą mogli w prosty i szybki sposób dzielić się wiadomościami, zdjęciami, plikami video za pomocą jednego kliknięcia. Współpraca obu firm pozwoli jeszcze bardziej zadbać o prywatność użytkowników produktów Huawei oraz bezpieczeństwo przechowywanych przez nich danych.

Omlet to unikalna platforma, która doskonale wpisuje się w hasło firmy Huawei - Building a Better Connected World. Tworząc bardziej wygodne i bezpieczne metody udostępniania danych, aplikacja wykorzystuje najnowocześniejsze rozwiązania mobilne. Dzięki niej użytkownicy - za pomocą urządzeń Huawei - będą mogli komunikować się ze sobą jeszcze efektywniej, wygodniej i szybciej
- powiedział Su Jie, vice-prezes działu B+R, Huawei Consumer BG.

Dzięki opcji o nazwie Share-First, użytkownicy będą mogli zrobić zdjęcie i je udostępnić, bez konieczności odblokowywania urządzenia. Będzie to najszybszy z możliwych sposób na wykonywanie i udostępnianie zdjęć z telefonu. W tym samym czasie odbiorcy będą mogli obejrzeć i zapisać zdjęcie z ich zablokowanego urządzenia.

Kolejną nowością będzie funkcja Theme Share. Jest to idealne rozwiązanie dla klientów, którzy lubią pobierać różne motywy do personalizacji swoich urządzeń. Dzięki opcji Theme Share mogą oni z łatwością udostępniać wybrane motywy swoim przyjaciołom.

Zintegrowana, otwarta platforma społecznościowa Omlet w urządzeniach Huawei umożliwia także szybkie i łatwe tworzenie oraz udostępnianie wspólnych albumów zdjęciowych. Funkcja Social Gallery daje użytkownikom możliwość kreowania, udostępniania i komentowania albumów razem z przyjaciółmi bez konieczności używania innych platform i rozwiązań do przechowywania danych.

Wspomniane innowacyjne funkcje zostaną wprowadzone do urządzeń Huawei jeszcze w tym roku i będą pierwszym widocznym efektem współpracy obu firm. "Klienci będą zachwyceni intuicyjnością i szybkością wymiany informacji na smartfonach Huawei wyposażonych w aplikację Omlet" - mówi Monica Lam, współzałożycielka firmy Omlet i profesor informatyki na Uniwersytecie Stanforda. "Partnerstwo z Huawei daje nam możliwość dalszego rozwoju i rozszerzania otwartego ekosystemu dla mobilnej społeczności, co jest podstawową misją naszej działalności".

[Łukasz Szewczyk]