Chiński serwis Benchlife opublikował w sieci harmonogram wprowadzania na rynek procesorów dla platform mobilnych. Potwierdzono w nim, że Kaby Lake powinien pojawić się na rynku w trzecim kwartale tego roku. Rok później do sprzedaży trafi Cannonlake. Harmonogram ujawnia też dane dotyczące produktów z niższych półek wydajnościowych.

Tegoroczna premiera Kaby Lake nie jest w zasadzie żadnym zaskoczeniem, bo Intel mówił o niej już kilka razy. Zdjęcie prezentacji udostępnione przez serwis Benchlife potwierdza wcześniejsze dane, mówiące o tym, że nowe chipy z serii Core U i Core Y pojawią się w drugiej połowie trzeciego kwartału tego roku. Produkty najpierw trafią do urządzeń 2 w 1 i cienkich notebooków.

W tym samym czasie obecnie dostępne chipy z serii N zostaną zastąpione przez układy Apollo Lake. Z danych wynika, że ta seria będzie dostępna na rynku także po premierze Cannon Lake. W czwartym kwartale tego roku w sprzedaży pojawią się urządzenia z procesorami Broxton, które są następcami Cherry Trail dla układów z serii Z.

Intel nie przewiduje też dodatkowych opóźnień dla procesorów z serii C. Od końca drugiego kwartału na rynek trafiać będą procesory SoFIA LTE, które powinny zostać zastąpione w połowie przyszłego roku układami SoFIA LTE2.