Nowe telefony wyposażono w kolejną generację ekranów Retina Display HD z dodatkową warstwą ochronną.

Bardziej tradycyjny mniejszy iPhone 6 o przekątnej aż 4,7" został wyposażony w tzw. zwykłą Retinę, która będzie wyświetlać obraz w rozdzielczości 1334x750px. Natomiast większy, czyli iPhone 6 Plus posiada ogromny wyświetlacz o przekątnej 5,5" o nazwie Retina HD, który zapewnia rozdzielczości 1920x1080px. Co do grubości to Apple iPhone 6 ma grubość 6,9 mm, a większy wariant Plus 7,1 mm. Na większym z ekranów możliwe jest uruchamianie aplikacji w dwóch panelach, poprzez dwukrotne naciśnięcie przycisku home.

Iphone6 Galeria Obraz

Dwa smartfony bazują na chipsecie A8, o 13% mniejszym od A7 w iPhone'ie A7, a przy tym o 25% wydajniejszym od poprzednika (i 50x od pierwszego iPhone'a). A8 składa się z 2 mld tranzystorów i wyprodukowany został w procesie technologicznym 20 nm. Producent obiecuje przy tym o 50% mniejsze zużycie energii niż w chipsecie A7 (jak widać na dołączonym zdjęciu, czas pracy został wydłużony w każdym z urządzeń i to w każdej kategorii).

Do wydajnych procesorów dodano wydajne koprocesory M8 odpowiedzialne za analizę ruchu - w tym także funkcji krokomierza. Nowe iPhone'y obsługują 20 zakresów LTE, wspierają LTE CAT4 (150/50 Mb/s) i technologię VoLTE. Nie zabrakło Wi-Fi ac, jak i nowej usługi rozmów za pośrednictwem Wi-Fi.

Iphone6 Grubość

Aparat to sporo nowości, przede wszystkim autofokus oparty na detekcji fazy, jak to jest robione w lustrzankach, a nie na detekcji kontrastu. Mimo że nadal dostajemy 8Mpix, ale z nowym procesorem obrazu zintegrowanym z chipem A8. Zastosowano optykę o jasność f/2.2, poprawiono dynamikę zdjęć, odwzorowanie detali i algorytmy odszumiające. Nie zabrakło specjalnego trybu panoramy, który potrafi teraz zrobić zdjęcie w 43Mpix. Mamy też tryb najlepszego zdjęcia w serii zdjęć, dochodzi także detekcja mrugnięcia, i oczywiście znany tryb HDR. Co bardzo cieszy iPhone 6 Plus ma optyczną stabilizację obrazu! Filmy nagramy z szybkością do 60 klatek na sekundę w trybie 1080p FullHD oraz aż 240 FPS w trybie HD czyli 720p.

Obok szybkiego wideo nie zabrakło możliwości wykonywania timelapse'ów. Z kolei przednia kamerka o 81% jaśniejsza niż do tej pory oferuje szybki tryb zdjęć seryjnych i tryb HDR, ze skutecznym systemem rozpoznawania twarzy. Dzięki dodatkowym pikselom na matrycy Focus Poxels, nowe iPhone'y oferują płynny i ciągły autofocus. Dobre Selfie gwarantowane!

Iphone6 Wygląd

Telefony będą dostępne w trzech kolorach - czarnym, srebrnym, szarym i złotym. Jeśli te kolory nie są dla Nas wystarczające - Apple udostępni do sprzedaży silikonowe, jak i skórzane pokrowce w różnych odcieniach. Silikonowe będą dostępne w wydaniu czarnym, niebieskim, różowym, zielonym, białym i czerwonym, natomiast skórzane w kolorach: czarnym, białym, brązowym, niebieskim i różowym.

Apple iPhone 6 kosztować będzie w USA 199, 299 i 399 dolarów wraz z umową na 2 lata (warianty odpowiednio 16, 32 i 64 GB). Cena iPhone'a 6 Plus zaczyna się o 100 dolarów wyżej - 299 dolarów za wariant 16 GB, kolejną wersją jest urządzenie z 64 GB pamięci za 399 dolarów, a za telefon ze 128 GB pamięci Amerykanie zapłacą przy 2-letniej umowie 499 dolarów.

Apple nie pogrzebało technologi NFC - nowe iPhone'y mają ją wbudowaną. Pozwoli to w końcu na rozpowszechnienie płatności zbliżeniowych, tyle że i tutaj będzie nieco odmiennie i nieco inaczej, bo transakcje będzie chroniona dodatkowo poprzez wbudowany czytnik linii papilarnych TouchID. Apple nawiązało współpracę z bankami, co wspiera ponoć 83% amerykańskiego rynku bankowości. Zbliżeniowe płatności mają ruszyć w październiku tego roku. Apple obiecuje nad wdrożeniem ich w pozostałych krajach. Trzeba przyznać że obudowa z zaoblonymi krawędziami przypomina nieco bardziej 3g/3gs z lat 2010 rok.

Przedsprzedaż na największych rynkach rusza 12 września, dostawy zapowiadane są na 19 września. Do końca roku iPhoney 6 i 6 Plus nowe słuchawki mają być już dostępne w 115 krajach.

Także użytkownicy starszych urządzeń będą mogli cieszyć się z dobrodziejstw nowego systemu iOS 8. Apple zapowiada że nowy system będzie dla nich dostępny już 17 września w finalnej wersję iOS 8.