Niedawno pojawiły się informacje, że Sony zwiększa liczbę wyprodukowanych konsol PlayStation 5 do premiery z 6 do 10 milionów, wydaje się, że producent konsoli może nadal obawiać się możliwości zaspokojenia oczekiwanego popytu. Odkryto w witrynie PlayStation, że fani mogą być ograniczeni do zakupu tylko jednej konsoli na osobę.

Odkryty przez użytkownika ResetEra "Expy", wchodząc do kodu źródłowego witryny "PlayStation Direct Shop", znalazł wiersz kodu stwierdzający, że "Możesz kupić tylko jedną wersję konsoli PS5'': z napędem lub cyfrową. PlayStation Direct to bezpośredni sklep internetowy producenta konsoli z siedzibą w USA, więc egzekwowanie takiej reguły będzie prawdopodobnie znacznie szersze niż tylko ta pojedyncza witryna.

Ze względu na skutki COVID-19 twierdzono, że Sony zmniejszy liczbę konsol, które będzie produkować na potrzeby premiery. Chociaż ostatnio szacunki te wzrosły o około 50%, nadal ostrzegano, że popyt najprawdopodobniej przekroczy podaż w momencie uruchomienia.

Dlatego dla PlayStation rozsądne byłoby ograniczenie liczby jednej konsoli na osobę. Nie tylko zapewniłoby to, że więcej osób będzie mogło kupić konsolę w momencie premiery, ale także pomoże ograniczyć liczbę hurtowników, którzy prawdopodobnie kupią dużą liczbę konsol, tylko po to, aby odsprzedać je po wyższej cenie.

Biorąc pod uwagę bezpośrednie odniesienia do PlayStation 5 w oficjalnym sklepie, prawdopodobnie ujawnienie dat zamówienia w przedsprzedaży (aw konsekwencji ceny konsoli) jest tylko kwestią czasu.