Po tym, jak kilka miesięcy temu pojawił się w Internecie patent Xiaomi na projekt smartfona z obrotowym modułem aparatu i obrotową kamerą, ujawniono pomysły na nową technologię telefonu ze składanym ekranem i wyskakującym aparatem do selfie.
Teraz pojawił się kolejny wynalazek Xiaomi na smartfony, który pokazuje unikalny moduł aparatu zaprojektowany w taki sposób, że czujniki kamery z przodu nie będą widoczne, gdy nie będą używane.

Uuuuuuuuuk

Cel tego projektu jest dość jasny. Firma chce wykorzystać jak najwięcej miejsca na wyświetlaczu. Tak więc nie ma czujników kamery umieszczonych z przodu, a cały panel przedni jest przykryty ekranem. Na podstawie zdjęć wydaje się, że moduł kamery ma obrotową konstrukcję, więc po uruchomieniu kamery skierowanej do przodu moduł obraca się i wyskakuje czujnik. Dzięki obsłudze obrotu o 360 stopni aparat można również wysunąć z boku telefonu.

Ljjjjjjjjjjjjjjjjjj

Ten wymysł może być alternatywą dla obecnego mechanizmu wyskakującego aparatu, a także alternatywą dla technologii kamery wyświetlanej pod ekranem. Chociaż Visionox ogłosił technologię kamer na wyświetlaczu do masowej produkcji, niektóre marki stwierdziły, że technologia ta nie jest jeszcze gotowa na flagową wydajność.

Jeśli chodzi o ten konkretny koncept, okaże się, czy Xiaomi zdecyduje się iść dalej i rozpocząć pracę nad smartfonem o tym zamiarze, aby wprowadzić go na rynek. Ponieważ nie wszystkie projekty ujrzą światło dzienne, nie ma pewności, że zobaczymy wprowadzenie smartfona z tą intencją.