Wycieki zgłoszone przez Gematsu pochodzą z Koreańskiego Komitetu ds. Oceny Gry i Administracji oraz Tajwańskiego Komitetu ds. Cyfrowej Oceny Gry. Obydwa komitety oceniły podane tytułu, a pochodzenie źródła takich jak tablica ocen sugeruje, że istnienie gier jest niemal pewne i wkrótce zostaną oficjalnie ogłoszone.

Dokładna nazwa tych tytułów to Mafia II: Definitive Edition i Mafia III: Definitive Edition. Mafia II była tytułem wydanym na Xbox 360, PS3 i PC, więc w nowej wersji na obecnym sprzęcie można spodziewać się ogólnych ulepszeń, w tym wyższych rozdzielczości i lepszej płynności.

Jednak bardziej interesująca jest Mafia III: Definitive Edition. Mafia III wydana w 2016 roku na Xbox One, PS4 i PC. Obecnie nie wiadomo, czy to nowe wydanie będzie po prostu grą podstawową z dołączonym DLC, czy też sama gra podstawowa wdroży ulepszenia. Jak wiadomo, Mafia III otrzymała mieszane recenzje zaraz po wydaniu m.in. z powodu powtarzalnej mechaniki. Być może, twórcy posłuchali niechlubnych opinii o grze i zamierzają wprowadzić poprawki.

To nie pierwszy raz, kiedy słyszeliśmy o potencjalnym remasterze Mafii II, gdyż jest to jedna z wychwalanych części przez fanów serii. Chociaż nie wiadomo, kiedy dokładnie 2K planuje ujawnić te dwa tytuły, ze względu na charakter wycieku (za pośrednictwem tablicy ocen) spodziewamy się, że nie jest to zbyt odległy termin.