Hangar 13 i Take-Two dotrzymali obietnicy i naszym oczom ukazał się piękny trailer z nadchodzącej Mafii III. Wideo wprowadza nas z grubsza w fabułę oraz pokazuje możliwości silnika gry. Na deser poznaliśmy datę premiery - nie możemy się doczekać.
Twórcy bardzo oszczędnie dawkują informacje na temat nadchodzącego tytułu a od pierwszej oficjalnej zapowiedzi minęło już sporo czasu. Targi Gamescom 2015 były w zasadzie ostatnim wydarzeniem, które przyniosło jakiekolwiek wieści o produkcji. Twórcy postanowili więc o sobie przypomnieć, tym samym oddając w nasze ręce zwiastun, który możecie obejrzeć wyżej.

Fabuła tytułu skupiać się będzie wokół Mulata Lincolna Clay'a, który powraca do Nowego Orleanu jako weteran wojny wietnamskiej pod koniec lat 60-tych. We wcześniejszych informacjach poznaliśmy również Sala Marcano, głównego antagonisty bohatera, którego przyjdzie nam się wcielić. W grze pojawią się także postaci ze wcześniejszych odsłon - między innymi Vito Scaletta.

Tytuł ukaże się na komputerach stacjonarnych oraz PS4 i X1 7 października. Do tego czasu możemy jeszcze czekać na targi E3 2016, na których prawdopodobnie zobaczymy gameplay. Tymczasem pozostaje cieszyć się zapowiedzią oraz mieć nadzieję, że twórcy nie zaliczą opóźnienia, a jesienią położymy łapy na klawiaturach i padach!

Czekacie?