W gęsto zaludnionych obszarach świata GPS i Wi-Fi nie są niezawodnym sposobem na określenie Twojej lokalizacji, co może być frustrujące, gdy próbujesz poruszać się po mieście pieszo lub samochodem. Dzięki nowej funkcji AR użytkownicy Google Maps na Androidzie mogą korzystać z AR Live View, aby dokładnie wskazać, gdzie się znajdują i w którą stronę są skierowani.

Mapy Google uruchomiły wskazówki dla pieszych Live View prawie rok temu, co pozwoliło Ci postępować zgodnie z instrukcjami dla pieszych za pomocą aparatu w telefonie, aby rozpoznać, gdzie jesteś względem punktów orientacyjnych i innych wizualnych odniesień ze zdjęć Street View Google.

Możemy potwierdzić, że stabilna wersja Map Google zawiera tę opcję kalibracji lokalizacji za pomocą AR Live View w USA na naszym OnePlus 8 Pro. Po prostu dotknij niebieskiej kropki lokalizacji i wybierz opcję. Pamiętaj, że działa to tylko na smartfonach z Androidem, których aparaty oferują obsługę aplikacji ARCore. Działa to również wszędzie tam, gdzie Street View jest dostępny od Google.

Gdy zezwolisz Mapom na dostęp do aparatu, po prostu zeskanuj obszar wokół siebie, aż Google rozpozna, gdzie jesteś.