Studio DICE zdecydowanie chce dopieścić fanów, którzy zdecydowali się na zakup najnowszego Battlefielda. Dzisiejszego dnia twórcy gry opublikowali ogromną paczkę wprowadzającą mnóstwo poprawek i nowych funkcjonalności do tytułu. Najwyraźniej od momentu premiery twórcy nie siedzieli na laurach... :)

Pierwsza aktualizacja Battlefielda 1 dostępna jest na każdej platformie i waży około 2 GB (nieco różne wartości dla poszczególnych platform). Wśród nowości pojawiły się perełki takie jak możliwość wynajmu serwera, rozbudowanie trybu Operacje oraz Podbój czy też optymalizacja dla DirectX 12.

Twórcy wprowadzili również usprawnienia broni (zwłaszcza lekkich karabinów maszynowych), zmienili nieco nawigację po menu gry czy też w mapach. Poprawiono mechanikę bitw w powietrzu oraz pozbyto się niektórych problemów w rozgrywce online.

Miejmy nadzieję, że DICE w dalszym ciągu będzie poważnie podchodzić do wsparcia swojego najpopularniejszego aktualnie tytułu. Tymczasem ciekawi jesteśmy waszych wrażeń z rozgrywki! ;)