Firma Intel już od pewnego czasu pracuje nad swoim małym komputerem w kształcie pamięci przenośnej USB, który będzie miał premierę w okolicach połowy tego roku. Okazuje się, że konkurencyjne MeeGo już rozpoczęła sprzedaż podobnego sprzętu, który jest zdecydowanie tańszy od Intel Compute Stick.

MeeGoPad T01 to miniaturowy komputer z wtyczką HDMI, którą podpiąć można bezpośrednio do telewizora lub kabla przedłużającego. Model ten oparty jest na czterordzeniowym procesorze Intel Atom Z3735F. Układ ten pracuje z częstotliwością 1,33 GHz (Turbo to maksymalnie 1,83 GHz) i ma 2 MB pamięci podręcznej drugiego poziomu. Ponadto w jednym krzemowym rdzeniu z CPU znajduje się też procesor grafiki Intel HD Graphics o częstotliwości 311 MHz (Turbo do 646 MHz). Oprócz tego posiada 2 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci flash. Nie zabrakło łączności WiFi 802.11b/g/n, Bluetooth 4.0, slotu na karty microSD, portu USB 2.0 i HDMI. Zasilanie odbywa się poprzez port micro USB.

Cała konstrukcja ma wymiary 99 x 37 x 9 milimetrów i waży 44 gramy. Pracuje on z wersją próbną systemu Windows 8.1. Obecnie jego cena to około 110 dolarów. W komplecie otrzymamy kabel zasilający i sam zasilacz.