Większość z nich została rozwiązana, a wersja 1903 jest teraz dość stabilna, co jest dobre. Wersja 2004, która została wydana pod koniec maja, wprowadziła wiele nowych błędów, które wyglądają, jakby nie zostały wkrótce naprawione. Jedna z nich zepsuła funkcję Fresh Start, która umożliwia ponowną instalację systemu Windows 10 bez utraty jakichkolwiek plików osobistych. Ta funkcja jest lepszą opcją niż przywracanie systemu Windows 10 do domyślnych ustawień fabrycznych, ponieważ nie powoduje ponownej instalacji programów typu bloatware, które producenci OEM zwykle dołączają do swoich komputerów.
Użytkownicy Windows Insider zgłaszali Microsoft zepsutą funkcję Fresh Start od ośmiu miesięcy, poinformował Techdows, ale Microsoft nie przyznał się publicznie do problemu - nie jest wymieniony w witrynie Microsoft jako znany problem. Gizmodo zwrócił się do Microsoftu o komentarz, ale jeszcze nie otrzymał odpowiedzi.
Aby uzyskać dostęp do funkcji Fresh Start w wersji 2004, użytkownicy systemu Windows 10 powinni przejść do Ustawienia> Zabezpieczenia systemu Windows> Wydajność i zdrowie urządzenia. Jednak według użytkowników niejawnego testera systemu Windows w najnowszej wersji nie ma przycisku "zacznij", wystarczy kliknąć opcję "dodatkowe informacje". Kliknięcie tego przycisku powoduje otwarcie strony internetowej na temat funkcji Świeżego startu. Wygląda na to, że prawdziwym problemem jest brakujący przycisk, a dodatkowy link informacyjny działa zgodnie z przeznaczeniem, ale powoduje zamieszanie.
Według blogu Windows, Microsoft "początkowo ogranicza dostępność do ... urządzeń z systemem Windows 10, wersjami 1903 i 1909, które szukają aktualizacji za pośrednictwem Windows Update''.
Oprócz tego, że Fresh Start nie ma przycisku "zacznij", do innych obecnie znanych i nierozwiązanych problemów z wersją 2004 należą: zmienna częstotliwość odświeżania nie działa zgodnie z oczekiwaniami na urządzeniach z Intel iGPU; trudności z połączeniem z więcej niż jednym urządzeniem Bluetooth; błąd podczas podłączania lub odłączania stacji dokującej Thunderbolt; oraz problem ze starszymi sterownikami dla kart graficznych Nvidia (GPU).

To dużo. Mamy nadzieję, że Microsoft rozwiąże swoje problemy, dzięki czemu będziemy mogli aktualizować bez martwienia się o irytujące zepsute funkcje.