Amazon ogłosił na początku miesiąca, że uruchomi swoją długo oczekiwaną usługę dostarczania dronami Prime Air w Lockeford w Kalifornii. Dla wielu mieszkańców tego miasteczka było to wielkie zaskoczenie, a wielu mieszańców posunęło się nawet do stwierdzenia, że będą strzelać do niechcianych dronów dostawczych Amazona.

Amazonprimeair

Washington Post donosi, że Amazon powiadomił urzędników Lockeford o swoim planie wprowadzenia Prime Air około sześć miesięcy temu, chociaż wielu mieszkańców nie miało o tym najmniejszego pojęcia aż do zeszłego tygodnia. Mieszkańcy północnej Kalifornii wyrazili kilka różnych powodów sprzeciwu wobec dronów. Niektórzy wyrazili obawy dotyczące zatrudnienia. Inni wskazywali na potencjalne naruszenia prywatności, podczas gdy inni nadal wskazywali na ogólny brak zaufania do kontrowersyjnej technologii. Naydeene Koster jedna z mieszkanek obawia się, że drony dostawcze mogą wystraszyć zwierzęta gospodarskie, które w skutek tego mogą nawet się samookaleczać. Oczywiście trzeba zauważyć, że niektórzy członkowie społeczności są bardzo ciekawi, jak drony będą wyglądać w akcji.

Usługa Prime Air doświadczyła wielu wstrząsów od czasu swojego pierwszego ogłoszenia w 2013 roku - od opóźnionego startu i niskiego morale firmy, przez niejasne liczby wypadków, po pożar Oregonu spowodowany przez niesprawny dron. Przedstawiciel Amazona powiedział, że latające urządzenia spełnią "barierę wysokiego bezpieczeństwa" a Federalna Administracja Lotnictwa ostrzegła, że "gdyby ktoś zestrzelił drona, złamałby prawo".