Prestigio wprowadził na rynek nowy 8 " tablet MultiPad Thunder 8.0i 3G (PMT7787_3G), pracujący w oparciu o dwurdzeniową jednostkę Intel AtomZ2580 o taktowaniu 2GHz. Urządzenie wyposażono także w aparat główny 5MPx z pomocniczym autofokusem oraz Wi-Fi Direct.

Tablet posiada ośmiocalowy wyświetlacz LCD IPS o proporcjach 16:10 i rozdzielczości 1280x800 pikseli oraz pamięć RAM 1GB.

Thunder 8.0i 3G to także zaawansowane możliwości komunikacyjne. Funkcja Wi-Fi Direct zapewnia łączność między urządzeniami z pominięciem routera lub punktu dostępowego, a moduł Bluetooth 4.0 odpowiada bezprzewodowy transfer plików, muzyki czy zdjęć. Mobilny internet w standardzie HSPA+ oferuje download na poziomie do 21 Mb/s, a więc wszędzie tam gdzie nasz operator ma swoją infrastrukturę możemy sprawnie korzystać z zasobów sieci i rozrywki online. Na pokładzie MultiPada znalazł się także odbiornik GPS, który w połączeniu z preinstalowaną aplikacją nawigacyjną pozwoli wytyczyć trasę przejazdu.

Urządzenie wyposażone jest w 16GB pamięci na dane oraz slot na kartę SD do 32GB. Do dyspozycji użytkownika są także dwie kamerki - frontowa 2MPx przeznaczona do wideo czatów poprzez komunikatory oraz główny aparat z matrycą 5MPx i funkcją autofokus. Do zasilania MultiPada użyto baterii o pojemności 4000mAh, która dzięki optymalizacji zużycia energii wystarczy na długie godziny pracy. Całością zarządza Android w wersji 4.2.

Prestigio MultiPad Thunder 8.0i 3G (PMT7787_3G) kosztuje 749 zł.