Nowa i nieco mroczna firma z Doliny Krzemowej, zajmująca się badaniami nad przeciwdziałaniem starzeniu się, otrzymuje duże fundusze od najbogatszych ludzi świata. Według MIT Technology Review, firma Altos Labs zajmująca się przeprogramowaniem biologicznym, rzekomo przyciąga znanych inwestorów, chociażby takich jak dyrektor generalny Amazona Jeff Bezos i rosyjsko-izraelski miliarder Yuri Milner. Firma dodatkowo ściąga do siebie najlepszych naukowców na świecie, oferując im spore pensje.

Immortal

Juan Carlos Izpisúa Belmonte, biolog z Instytutu Salk w La Jolla w Kalifornii, jest jednym z wielu naukowców przybywających na pokładzie Altos Labs. Zrobił on sporo szumu w 2017 roku, kiedy rozpoczął badania nad stworzeniem chimery ludzko-świńskiej . Shinya Yamanaka, naukowiec i zdobywca Nagrody Nobla za badania nad odwróceniem procesu starzenia się komórek, dołączy również jako przewodniczący naukowej rady doradczej Altos Labs. Przeprogramowanie biologiczne to metoda odmładzania komórek, która może być kluczem do nieśmiertelności. Chociaż istnieje wiele startupów zajmujących się przeprogramowaniem, żaden z nich nie ma takiego wsparcia, jakie otrzymuje teraz Altos Labs.

"Celem jest zrozumienie procesu odmładzania" - powiedział Manuel Serrano, badacz z Instytutu Badań Biomedycznych w Hiszpanii. Serrano zainteresował się Altos Labs po tym, jak zaproponowali mu oni pensję od pięciu do dziesięciu razy wyższą niż ta, którą posiada obecnie. Firma Altos Labs to wciąż trochę tajemnica. Powód, dla którego jest finansowany, wydaje się prosty: ludzie nie chcą umierać