NaviExpert 9.0, nowa wersja popularnej nawigacji na smartfony i tablety z funkcją omijania korków i ostrzeżeniami CB na telefony z Androidem, przynosi nowy wygląd, płynne przesuwanie mapy, funkcję płacenia za parkowanie z poziomu aplikacji oraz wiadomości informujące o czasie dojazdu na miejsce.

Dostępna w Google Play wersja NaviExpert 9.0 na telefony z Androidem to przede wszystkim płynne przesuwanie mapy, interfejs podążający śladem najnowszych trendów w projektowaniu aplikacji dla systemu Android, stabilność w nowoczesnym wydaniu.

Zmiany graficzne oraz przejście na technologię OpenGL to nie jedyne nowości, jakie pojawiły się w NaviExpert 9.0. W najnowszej wersji nawigacji na telefony z Androidem dostępne są informacje o strefach płatnego parkowania i możliwość płacenia za parkingi z poziomu aplikacji. Dzięki współpracy ze SkyCash, funkcja jest dostępna w 30 miastach całej Polski i pozwala użytkownikom zapomnieć o konieczności odliczania drobnych, szukania parkomatów czy wracania do pojazdu, aby włożyć za szybę bilet parkingowy oraz przedłużyć parkowanie. Kiedy znajdujemy się w strefie płatnego parkowania w jednym z tych miast, po zakończeniu nawigacji na ekranie aplikacji pojawia się dodatkowa ikona z symbolem parkingu. Po kliknięciu w nią mamy możliwość zapłacenia za parking bez wychodzenia z samochodu. Płatność odbywa się poprzez aplikację SkyCash.

Kolejna z funkcji, która pojawia się w najnowszej wersji przyda się nie tylko użytkownikom aplikacji, ale także... ich bliskim. Od dziś na pytanie "Kochanie, o której będziesz?" użytkownicy mają gotową, precyzyjną i bardzo wiarygodną odpowiedź. Nowa wersja niesie bowiem ze sobą funkcję wysyłania przez SMS szacowanego przez nawigację w oparciu o informacje o korkach na trasie i jej przebiegu czasu dotarcia na miejsce.

W ciągu 9 lat diametralnie zmieniły się możliwości telefonów komórkowych, rynek, wymagania użytkowników, możliwości bibliotek dla aplikacji mobilnych i trendy graficzne. Cieszymy się, że z okazji 9. urodzin NaviExpert możemy w ręce naszych użytkowników oddać najlepszą w historii wersję naszej aplikacji. Dynamiczny rozwój naszej aplikacji nie byłby możliwy, gdyby nie wymagająca, stale rosnąca społeczność użytkowników i nasza ambicja, by dostarczać jak najlepsze rozwiązania na rynku
- mówi Adam Bąkowski, Prezes Zarządu NaviExpert.

[Łukasz Szewczyk]