New World MMO firmy Amazon Games najwyraźniej nadal wysyła karty graficzne GeForce RTX z serii 30 na wieczny odpoczynek. Szkoda, ponieważ procesory graficzne Ampere należą do najlepszych kart graficznych, a ponadto są drogie i niezwykle trudne do zdobycia w dzisiejszych czasach.

Newstill

Początkowo problem wydawał się być odosobniony i dotyczył GeForce RTX 3090 FTW3 Ultra Gaming firmy EVGA bardziej niż innych kart. Producent kart graficznych zbadał sprawę i odkrył, że złe lutowanie było powodem, dla którego niektóre karty ulegały awarii podczas grania w New World. Według EVGA ofiarą padły w sumie 24 karty graficzne. Otwarta beta nie miała ogranicznika liczby klatek na sekundę w menu gry, co powodowało, że karty graficzne wyświetlały menu z niesamowicie wysoką liczbą klatek na sekundę i ostatecznie same się smażyły. Amazon Games wdrożył limiter, aby ograniczyć liczbę klatek na sekundę w menu gry. Wydaje się jednak, że problem nie został rozwiązany, ponieważ pojawiają się nowe doniesienia o padających kartach graficznych.

Jak donosi tomshardware.com, PowerGP, niestandardowy twórca komputerów PC, opublikował wczoraj na Twitterze, że firma podobno otrzymała e-maile od klientów, że ich karty graficzne przestały działać po zagraniu w New World. WinFuture poinformowało, że jej Gigabyte GeForce RTX 3090 Gaming również uległ awarii pomimo ograniczenia liczby klatek na sekundę w menu gry i włączenia tego samego limitu 60 FPS w sterowniku GeForce Nvidii. Jeden z użytkowników Reddita najwyraźniej spotkał ten sam los, co WinFuture z Gigabyte GeForce RTX 3080 Ti Eagle 12G. Inni posiadacze GeForce RTX 3080 i GeForce RTX 3080 Ti zgłosili to samo nieszczęście w tym samym wątku.

Problem ze smażeniem kart graficznych Ampere w New World nie jest specyficzny tylko dla GeForce RTX 3090. W rzeczywistości nie dotyczy to również wyłącznie modeli EVGA, ponieważ napływają najnowsze doniesienia od właścicieli Gigabyte. Jeśli posiadasz kartę graficzną z serii RTX 30, może warto jeszcze wstrzymać się przed graniem w New World do momentu w którym wszystko będzie w 100% bezpieczne. Rodzi się jednak pytanie, czy to naprawdę New World zabija karty czy może jest całkowicie inny powód?