Po premierze nowej karty graficznej AMD Radeon RX 6600 XT ostatnią rzeczą, jaką gracze chcą usłyszeć jest to, że górnicy prawdopodobnie wezmą nowy model w swoje obroty. Według wpisów na Reddit, (które zostały obecnie usunięte) AMD RX 6600 XT wydaje się całkiem nieźle radzić sobie w górnictwie, oferując imponującą wydajność kopania na tle innych produktów.


Procesory graficzne AMD RDNA2 nie są powszechnie używane do wydobycia ze względu na ich cenę i stosunkowo gorszą wydajność wydobycia w porównaniu z procesorami graficznymi NVIDIA Ampere. Co ważniejsze, procesory graficzne RDNA2 mają mniejsze magistrale pamięci, co najbardziej wpływa na wydajność kopania.

Radeon RX 6600 XT z 2048 procesorami strumieniowymi i 8 GB pamięci GDDR6 w 128-bitowym interfejsie jest bardzo dobry wgórnictwie. Zgodnie z filmem nakręconym przez Dizzy Mining , który korzystał z MSI RX 6600 XT Gaming X, karta oferuje 28 MH/s przy 93 W. Po zmniejszeniu częstotliwości GPU do 1,2 GHz oraz zwiększeniu częstotliwości pamięci do 2,2 GHz, wydajność wzrosła do 32 MH/s przy jednoczesnym spadku TDP do 55W. Portal Tom's Hardware wykonał własny test, który również potwierdza, że RX 6600 XT to rzeczywiście bardzo dobra karta do kopania. Dla wielu jest to zapewne smutne zderzenie z umierająca wręcz nadzieję na poprawę sytuacji na rynku GPU.