Firma Impakt poinformowała ostatnio, że wprowadza na rynek urządzenia EzRecorder marki Avermedia. To niewielkich rozmiarów urządzenie pozwala nagrywać gry, filmy, czy programy telewizyjne w jakości HD i odtwarzać bez konieczności użycia komputera.

Avermedia EzRecorder 130 to urządzenie, które można podłączyć poprzez port HDMI do dowolnego źródła audio-wideo, takiego jak tuner TV, komputer czy telewizor. Dzięki temu można nagrać ulubiony program, grę lub film w jakości HD w czasie rzeczywistym lub zaprogramować je i nagrać materiał wideo o dowolnej godzinie.

Intuicyjne oprogramowanie urządzenie jest łatwe w obsłudze, a pliki można zapisywać i odtwarzać bezpośrednio z urządzeń zewnętrznych jak dysk zewnętrzny czy pendrive. Zaletą urządzenia jest możliwość dowolnej postprodukcji zapisanego materiału. Dzięki wbudowanemu edytorowi, możesz wycinać poszczególne klatki i montować je na nowo osiągając ciekawe efekty.

Podczas rejestrowania dowolnego wideo skorzystać można z funkcji wstrzymania nagrywania, aby pominąć mniej interesujące treści i zaraz po tym wznowić rejestrowanie materiału. Mimo stosowania pauzy podczas nagrywania, np. w czasie bloku reklamowego, urządzenie zapisze klip jako jeden plik. Dodatkowo EzRecorder umożliwia uchwycenie pojedynczej klatki i zapisanie jej w formie zdjęcia w ramce.