Obecnie najszybciej przyśpieszający samochód może zostać wyposażony w regulowany spojler.

Uyhjhjuhjuj

Entuzjaści samochodów elektrycznych z kanału The Kilowatts zauważyli najnowszą, wysokowydajną wersję najlepiej sprzedającego się elektrycznego sedana tej firmy, pokonującego okrążenia na torze Laguna Seca Raceway w Kalifornii.

Według ich tweet , czerwony prototyp Tesla S Plaid miał "regulowany spojler wbudowany w bagażnik" - to kolejny dowód na to, że Tesla bardzo poważnie podchodzi do niszowego segmentu samochodów sportowych z wysuwanym spojlerem.

Fgrtfgrgftgf

Np. spojler w Lamborghini Aventador wysuwa się, aby pomóc w przyczepności podczas jazdy przy dużej prędkości.

Jeśli pogłoski, o czasach okrążeń modelu S Plaid na Laguna Seca się potwierdzą, pojazd będzie wyjątkowo szybki, będąc w stanie wyprzedzić większość pojazdów w swojej klasie. Tesla nie ujawnił więcej szczegółów na temat wariantów Plaid i Plaid Plus . W związku z tym nadal nie jest jasne, czy wysuwany spojler będzie częścią wersji fabrycznej. Istnieje duża szansa, że usłyszymy od Elona Muska o pojeździe w nadchodzących miesiącach.

Obecnie szacowana dostawa wersji Plaid to "sierpień-wrzesień", jak podaje strona firmy, a jego prędkość od 0 do 100 km / h wynosi zaledwie 2,1 sekundy.