Ubisoft zadebiutował pierwszy zwiastun Far Cry 6 w ramach cyfrowej konferencji Ubisoft Forward. Zwiastun filmowy nie miał żadnej rozgrywki, ale pokazał buntujące się miasto pod rządami Antóna Castillo, w którym gra Giancarlo Esposito, być może najbardziej znany jako Gus Fring w Breaking Bad i Better Call Saul.

W Far Cry 6 gracze kontrolują Dani Rojas, której zadaniem jest powstrzymanie reżimu Castillo. Podobnie jak jego poprzednicy Far Cry 5 i Far Cry New Dawn, grywalną postać można dostosować i można nią grać zarówno jako mężczyzna, jak i kobieta. GameSpot donosi jednak, że Far Cry 6 powróci również z wyrazistym bohaterem.

Ubisoft mówi, że gracze będą mieli do dyspozycji wiele broni i system towarzyszący, który pozwala rekrutować wielu sojuszników do walki u boku, jak w Far Cry 5. W Far Cry 6, jednym z tych sojuszników może być niebezpieczny pies o nazwie Chorizo. Premiera gry Far Cry 6 odbędzie się 18 lutego 2021 roku na PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X, Xbox One, PC i usłudze Google Stadia.