Wkrótce na rynek gier ponownie zawita kultowa gra RTS, czyli Sudden Strike 4, który właśnie został oficjalnie zapowiedziany przez firmę Kalypso. Jak zapewnia wydawca, produkcja będzie cechować się świetną grafiką, ogromnymi mapami oraz dużą liczbą jednostek.


Dziewięć lat po premierze trzeciej odsłony Sudden Strike, Kalypso postanowiło ożywić markę zapowiadając czwartą część serii. Za jej produkcję odpowiedzialne jest studio Kite Games.

Sudden Strike Jeden

Według pierwszych zapowiedzi do dyspozycji graczy zostaną oddane trzy kampanie w których otrzymają oni możliwość dowodzenia armiami brytyjsko-amerykańskimi, niemieckimi bądź sowieckimi. Gracze będą mieli możliwość zagrania ponad stoma różnymi jednostkami, wśród których znaleźć się mają między innymi czołg T-34, bombowiec Heinkel He111 czy też myśliwiec Hawker Typhoon. W tytule pojawią się również autentyczne postacie znane z historii. W zależności od wyboru dowódców, którzy będą prezentowali różne zdolności, zmieniać się będzie przebieg samej bitwy.

Sudden Strike Dwa

Premiera gry zaplanowana jest na drugi kwartał roku 2017. Sudden Strike 4 ukaże się na platformach takich jak PS4, Windows, Linux oraz MacOS.