Firma Toshiba po raz kolejny stawia na bezpieczeństwo przechowywanych danych i zapowiada wprowadzenie na rynek nowego modelu pendriva, którego główną cechą będzie szyfrowanie sprzętowe AES 256 bit.

Zgodnie z zapewnieniami producenta złamanie tego zabezpieczenia powinno być dosyć skomplikowane. Nowy nośnik jest członkiem rodziny Encrypted USB Flash Drive i posiada fizyczną klawiaturę na któej wpisujemy kod dostępu. Obsługa urządzenia nie jest trudna, bowiem wystarczy wprowadzić odpowiednie hasło z 7-15 znaków i zatwierdzić przyciskiem z kluczykiem. Następnie podłączamy do komputera poprzez złącze USB. Producent nie zdecydował się na wsparcie interfejsu USB 3.0. Po odłączeniu pendrive jest blokowany, a za zasilanie układów elektronicznych odpowiada wbudowana bateria.

Kiedy zdarzyło się nam zapomnieć kodu dostępu, to po 10 błędnych jego wprowadzeniach nastąpi wykasowanie wszystkich plików. W sklepach znajdziemy wersje o pojemności 4 GB, 8 GB, 16 GB i 32 GB. Ich sugerowana cena to 95, 112, 140 i 200 dolarów.