Po tym jak firma Samsung pokazała swój Galaxy Note Edge z zakrzywionym ekranem na rynku zrobiło się dosyć gorąco. Dużo osób wykazywało zainteresowanie sprzętem tego typu, jednak dostępność urządzenia było mocno ograniczona. Wiele osób czeka teraz na Samsunga Galaxy S6, który ma także posiadać wyświetlacz nachodzący na boki. Poza tym zaskoczyło nas LG ze swoim nowym phabletem.

Producent ten za zamkniętymi drzwiami pokazał na targach cES 2015 swoje nowe urządzenie, które ma otrzymać 6-calowy ekran zakrzywony po obu stronach. Podobno będzie się on wyróżniał kontrastem na poziomie 100000:1, jasnością dochodzącą do 300 nitów, dobrym odwzorowaniem kolorów i szerokimi kątami widzenia. Niestety jego znaczącą wadą będzie niska rozdzielczość ekranu, która wyniesie zaledwie 1280 x 720 pikseli. Większość osób wierzy jednak, że ulegnie ona zmianie przed wydaniem finalnego produktu.

Phablet LG będzie pracował pod kontrolą systemu operacyjnego Android, który pozwala na wyświetlanie powiadomień na bocznych krawędziach. To dokładnie to samo, co proponuje Samsung. Cena i data premiery nie są jeszcze znane.