Definitive Technology, największy producent kolumn klasy premium w USA zapowiedział wprowadzenie na światowy rynek (w tym polski) pierwszych głośników do kina domowego, które spełniają najnowszy standard Dolby Atmos.

Dzięki projekcji dźwięku z dodatkowego głośnika A60 (na zasadzie odbić od sufitu) możliwe jest uzyskanie efektów Atmos (np. efekt spadających kropli deszczu, czy przelot helikoptera nad głową). Bez kucia sufitu w celu zainstalowania odpowiednich głośników. To pierwsze tego typu rozwiązanie na świecie, które wyznacza nowy standard budowy kin domowych. Dzięki szerokiej ofercie głośników instalacyjnych istnieje możliwość dalszego rozszerzenia możliwości kina Definitive Technology do standardu 7.1.4 lub 9.1.2.

Dzięki zastosowaniu głośników projekcyjnych natomiast nie trzeba montować ich pod sufitem - "wyrzucają" one bowiem z siebie audio, które następnie odbija się od sufitu i wpada do uszu słuchacza.

Dzięki pomysłowości inżynierów amerykańskiego producenta dotychczasowi użytkownicy wybranych systemów Definitive Technology z kolumnami BP-8060ST nie będą musieli wymieniać całych systemów kina domowego, aby dostosować się do najnowszych rozwiązań. Jest to stały element polityki Definitive Technology, która umożliwia dotychczasowym klientom uzupełnianie zakupionych już rozwiązań o nowe elementy - bez konieczności kosztownej wymiany wszystkich elementów