Według serwisu Business Korea telewizory z ekranami wykorzystującymi technologię QLED mogą pojawić się na rynku już w najbliższych latach. Wszystko to za sprawą Samsunga, będącego obecnie liderem na rynku telewizorów. Wszystko wskazuje na to, że matryce QLED zadebiutują jedynie w modelach z najwyższej półki. Wydaje się jednak pewne, że prędzej czy później trafią one również do budżetowych urządzeń skierowanych do masowego konsumenta.

W ostatnich dniach informowaliśmy Was, że jeden z przedstawicieli Samsunga jednoznacznie dał do zrozumienia, że firma nie zamierza rozwijać technologii OLED twierdząc, że jest ona za droga. Najwidoczniej Koreańczycy zamierzają w zamian zainwestować w Quantum Dots (kropki kwantowe). Warto przy okazji zwrócić uwagę, że w przyszłości istnieje też możliwość połączenia obu technologii.

Technologia QLED eliminuje przede wszystkim problem dodatkowego podświetlenia ekranu. Matryce tego rodzaju są również tańsze w produkcji, oraz cechują się dłuższą żywotnością względem paneli OLED-owych. Efekty powyższych inwestycji prawdopodobnie będziemy mogli zobaczyć podczas targów CES 2018.