Pierwsze systemy MacBook Air i MacBook Pro firmy Apple oparte na procesorach nowej generacji M2 mają zostać wydane lipcu, ale pierwsze wyniki testów już są.

Opublikowane wyniki testów Apple M2 pokazują, że nowy procesor wykazuje 10% wzrost wydajności w przypadku pracy jednowątkowej i 16% w przypadku pracy wielowątkowej. Większy wzrost wydajności możemy zaobserwować przypadku GPU, bo mowa tutaj aż o 67 procentowym wzroście wydajności.W bazie danych Geekbench, BenchLeaks odkrył wyniki wydajnościowego nowego procesora Apple M2. W przypadku zadań jednordzeniowych nowa jednostka wykazuje 10% wzrost wydajności, natomiast w przypadku zadań wielowątkowych 16% zbliżając się tutaj wydajnością do układu Apple M1 Pro. Czy to dużo czy mało, oczywiście wszystko będzie zależ od cen nowych produktów z logiem jabłuszka.

Co ciekawe, wydajność układu graficznego wzrosła aż o 67%. Zwiększona liczba klastrów oraz nowa architektura wyraźnie przekłada się tutaj na wzrost wydajności, ale póki co tylko w benchmarku Geekbench, który też do końca może nie jest najlepszym i najpewniejszym odzwierciedleniem rzeczywistej wydajności. Póki co wygląda to tak, że nowe układy Apple M2 wniosą lekką poprawę wydajności na rdzeniach i ogromną poprawę wydajności układu graficznego.